Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-02-21   Anykštėnų kandidatai šiemet tapo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio laureatais
 
 

Anykščių rajono savivaldybės pateikti du kandidatai apdovanoti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu "Tarnaukite Lietuvai" tapo laureatais ir kovo 18 d. bus iškilmingai apdovanoti.

Kandidatų vertinimo komisijos vasario 19 d. posėdyje buvo apsvarstytos pateiktos kandidatūros ir slaptu balsavimu išrinkti 2013 metų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio "Tarnaukite Lietuvai" laureatai – penkiose nominacijose iš viso 21 asmuo ar institucija.

Tarp laureatų pateko abu kandidatai, kuriuos šiam apdovanojimui pristatė Anykščių rajono savivaldybė: už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui apdovanotas istorikas Norbertas Černiauskas, o už visuomeniškai aktualią publicistiką – režisierius, rašytojas ir publicistas Vytautas V. Landsbergis.

Minint rašytojos, Steigiamojo Seimo narės, Lietuvos visuomenės ir politikos veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės 150-ąsias gimimo metines, 2011 m. balandžio 13 d. Seimo valdyba įsteigė Lietuvos Respublikos Seimo apdovanojimą Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu "Tarnaukite Lietuvai".

Iki nustatyto termino – 2012 m. gruodžio 31 d. – buvo pateiktos 48 kandidatūros apdovanoti šiuo medaliu. N. Černiauskas buvo vienas iš 17 kandidatų savo nominacijoje, V. V. Landsbergis – vienas iš 15 kandidatų. Abiejose nominacijose medaliais apdovanojama po penkis laureatus.

Kaip informuoja www.lrs.lt, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai "Tarnaukite Lietuvai" bus įteikti kovo 18 d. iškilmingame renginyje Panevėžio J. Miltinio dramos teatre. Medalius laureatams įteiks Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, sveikins Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...