Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-03-26   VILNIUS: anykštėnų pavasario kelionė – į Estiją
 
 

Gegužės 18–19 dienomis Vilniaus anykštėnų sambūris buriasi keliauti į šiaurietiškai egzotiškas Estijos salas ir sostinę Taliną.

Kelionės programa

1 diena – gegužės 18-oji, šeštadienis. Anksti ryte, 4 val., išvykstame iš Vilniaus (nuo Šv. Petro ir Povilo bažnyčios ir nuo Spaudos rūmų). Kelionė per Lietuvą, Latviją, Estiją. Keltu keliamės į Muhu salą (2,4 euro suaugusiam ir senjorui, 1,2 euro moksleiviui ir studentui). Besigrožėdami salos peizažu (akmenų luitais, kadagynais ir pelkynais), Vaike-Vain sąsiauriu vykstame į didžiausią Estijoje Saremos salą. Kuresarė – Saremos salos sostinė. Aplankome didingą viduramžius menančią Kuresarės pilį (5 eurai suaugusiam ir senjorui, 2,5 euro moksleiviui ir studentui), kuri laikoma geriausiai išlikusia viduramžių pilimi Baltijos šalyse. Laisvas laikas.

Saremos salos vėjo malūnai.

Toliau lankome kitas salos įžymybės: Pangos skardį, Anglos vėjo malūnus, Kali ežerėlį, kurį, manoma, suformavo šioje vietoje daugiau negu prieš 2 tūkst. metų nukritęs meteoritas. Keltu grįžtame į žemyną (2,4 euro suaugusiam ir senjorui, 1,2 euro moksleiviui ir studentui). Vykstame Talino link.

Estija, Keila krioklis.

Pakeliui aplankome įspūdingą Keila krioklį (5,5 m aukščio) ir Meilės tiltą. Atvykstame į Taliną. Nakvynė trijų žvaigždžių viešbutyje Taline.

Gegužės 18-ąją Taline vyksta muziejų naktis, 2013 m. pavadinta "Žmonės naktyje".

2 diena – gegužės 19-oji, sekmadienis. Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Estijos sostinę Taliną – miestą, skaičiuojantį jau 850 metų.

Estija. Talino panorama

Talino apylinkės: Piritos buriavimo centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai. Ekskursija pėsčiomis po senamiestį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą: Tompea pilis, kurioje šiuo metu įsikūrusi Prezidentūra, Aleksandro Nevskio soboras – XIX amžiaus caro valdžios simbolis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, Rotušė, miesto amatininkų ir Juodagalvių gildijos pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios "Storosios Margaritos" bokštas. Pageidaujantieji gali pasirinktinai aplankyti Muzikos instrumentų, Jūreivystės muziejus arba bokšto "Kiek in de Koek" bastiono tunelius (naujiena!). Laisvas laikas. Vėlai naktį (apie 2 val.) grįžtame į Vilnių.

Kelionės kaina 270 Lt.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
* kelionė patogiu autobusu (1600 km), kava, arbata kelionės metu;
* nakvynė su pusryčiais viešbutyje, vakarinė ir rytinė sauna;
* keltų bilietai autobusui;
* kelionės vadovo-gido paslaugos;
* ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
* bilietai į mokamus objektus – apie 15 eurų;
* medicininių išlaidų draudimas;
* asmeninės išlaidos.

Keliautojus registruoja Jolita Šedauskienė (tel. 8 620 90788, el. p. j.sedauskiene@gmail.com).

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...