Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-04-09   Pirmoji Muzikos inovacijų premija skirta anykštėnui kompozitoriui
 
 

Žiniasklaida paskelbė, kad iš Anykščių kilęs kompozitorius Julius AGLINSKAS tapo 2013 metų Muzikos inovacijų premijos laureatu.

Balandžio 7 d. Vilniuje, Kongresų rūmuose, įvyko pirmasis Lietuvoje Elektroninių ir kompiuterinių kūrinių konkursas. Jį surengė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centras ir festivalis "Jauna muzika". Konkurso tema – XXI a. virtualieji instrumentai Pianoteq ir Scala, kalendoriniai ciklai ir tekstai (skaitmeninis reveransas Kristijono Donelaičio jubiliejiniams metams).

Konkurse rungėsi 14 skaitmeninio formato kūrinių, jų autoriai – Lietuvos universitetų ir akademijų studentai, absolventai ir dėstytojai. Koncerto metu geriausią kūrinį rinko klausytojai mobiliųjų telefonų trumposiomis žinutėmis, o pasaulio elektroninės muzikos gerbėjai – tiesioginės interneto transliacijos metu. Konkursą stebėjo ir geriausią kurinį rinko 14 šalių internautai.

Daugiausia klausytojų virtualių balsų pelnė iš Anykščių kilusio  kompozitoriaus Juliaus Aglinsko "Fragmentai" dviems virtualioms klaviatūroms. Už šį kūrinį autoriui įteikta 2013 metų Muzikos inovacijų premija ir Lietuvos kompozitorių sąjungos įsteigtas 1 tūkst. litų piniginis prizas.

Rūtos ir Stanislovo Aglinskų sūnus 25 metų Julius Aglinskas studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūroje prof. Ryčio Mažulio kompozicijos klasėje.

Muzikos inovacijų premiją už iškilias kūrybines ir edukacines iniciatyvas nuo šiol numatoma teikti kasmet.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...