Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-05-20   Pagulbyje, poezija degančių širdžių atlaiduose
 
 

Tik grįžau atostogų į Lietuvą, o jau iškart teko pasinerti į renginį. Gegužės 18-ąją, šeštadienį, vyko tradiciniai, jau devintieji poezijos ir muzikos atlaidai Pagulbyje (Molėtų r.).

Pagulbio "dvaras" – tradicinių atlaidų vieta.

Karštas oras ir besiartinančios audros įtarimai neatbaidė svečių. Visas laukas buvo pilnas mašinų, pilnas kluonas dvasingų, Pagulbį mylinčių žmonių.

Šventės siela ir renginio šeimininkas Kazimieras Jakutis kaip visada entuziastingoje ir humoro nestigusioje sveikinimo kalboje pabrėžė, kad šių atlaidų tema – meilė Tėvynei, kaimui, savo vienkiemiui.

Po jo kalbėjo Alfas Pakėnas ir kiti literatams žinomi garsūs žmonės. Kluone buvo gera, ne taip karšta, kaip lauke. Ką ten karštis – visų širdys ir degė, ir verkė, klausydamosi šiurpuliukais per kūną priverčiančių bėgti Kazimiero Jakučio ir grupės dainų.

Klojime koncertuoja Kazimieras ir grupė.

Pagulbio simboliai.Man pirmąkart teko išgirsti ir pamatyti Kazimierą koncertuojantį ne vieną, o su kolektyvu. Buvo staigmena, labai džiugu pamatyti toje grupėje ir anykštėną Jakovą Pustelnikovą. Kazimieras šmaikštavo, pristatydamas grupės narius, ir pabrėžė, kad Pustelnikovas – nuo žodžio "pūsti". Na, jis tada ir pūtė!!!

Neprailgo, ką ten – per trumpas pasirodė geras dvi valandas trukęs koncertas. Klausytojai ištisai plojo atsistoję, daug dainų dainavo kartu.

Šiemet – Tarmių metai, tad po koncerto kluone vyko poezijos skaitymai savąja tarme. Ir mano širdžiai miela aukštaitiška, ir suprantama tik labai įdėmiai klausantis žemaitiška...

Visas Pagulbio dvaras visą dieną skambėjo nuo gaidžių giedojimo. Į renginį buvo atvykę Veislinių paukščių augintojų asociacijos atstovai, atsivežę įvairiausių pasaulio vištų. Net japoniškų, kurios į Europą atkeliavo tik XX a. 8-ajame dešimtmetyje. Ir ne tik paukščių galėjai pažiūrėti – čia pat ir kiaušinienė šventės dalyviams buvo kepama.

Į pavakarę prieklėtyje prasidėjo bardų pasirodymas. Iš įvairiausių Lietuvos kampelių jie buvo atvykę. Net iš potvynių sostinės Šilutės, kaip vienoje dainoje žemaitės bardės ją pavadino.

Didžiulėje Pagulbio troboje, Rojalio kambaryje, vyko poezijos skaitymai, pavadinti Vienkiemio poeto vardu. Kambarys nuolat buvo pilnutėlis įvairiausio amžiaus žmonių.

Poezijos mėgėjai Rojalio kambaryje.

Skaitymai Rojalio kambaryje.

Visus ypač sužavėjo vos spėjusi į skaitymus atvykti viešnia iš Italijos Gabija Bulanavičiūtė-Vilėniškienė. Tad skambėjo ir itališki, ir lietuviški posmai. Tiesa, šios renginio dalies vedėjas poetas fotomenininkas Gaudentas Kurila vieną savo eilėraštį skaitė dar ir rusų kalba.

Anykščių literatų klubui "Marčiupys" atstovavo Irma Randakevičienė su savo be galo nuostabiomis eilėmis, humoru trykštanti, visur suspėjanti ir niekad nepailstanti Ona Baliukienė ir aš, pamiršęs pasiimti eilių, bet visgi kažką iš atminties pasakęs.

Pagulbio atlaidų dalyviai anykštėnai.

Arina - Pagulbio atlaidų viešnia.Baigiantis skaitymams, baigėsi ir mano laikas poezijos atlaiduose, nes jau skubėjo į namus mano bendrakeleiviai rokiškėnai. 18 valandą jau tai stipriau, tai mažiau lynojo, bet tai nebaidė bardų ir jų klausytojų.

19 valandą naujoje didžiojoje scenoje prie namo prasidėjo Arinos ir "Veto Bank" koncertas.

Jame nebuvau, buvau jau kelyje į Anykščius, bet vėliau girdėjau, kad buvo šaunu. Tai liudija ir internete matytos nuotraukos.

Grįždami namo, entuziastingai aptarinėjome šventę ir prisiekėme kitąmet vėl ten vykti – į jubiliejinius, dešimtuosius poezijos ir muzikos atlaidus Pagulbyje.

Dainius ŽĄSINAS
dainius@olandijoslietuviai.lt
www.olandijoslietuviai.lt

Dainiaus Žąsino ir Irmos Randakevičienės nuotraukos

 
 
    Atgal...