Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-07-19   Vienos šeimos namai atsivėrė pasaulio anykštėnams
 
 

Liepos 19-oji liks istorinė diena Pasaulio anykštėnų bendrijai. Šią dieną, praėjus beveik 21 metams nuo Bendrijos įkūrimo, Anykščiuose buvo iškilmingai atverti Pasaulio anykštėnų bendrijos namai. Jie veiks pastate Vilniaus gatvėje Nr. 41, kuris yra Avižienių šeimos nuosavybė.

Istoriniame pastate, kurį savo šeimai pastatė Nepriklausomos Lietuvos karininkas Antanas Avižienis, nuo šiol po vienu stogu veiks Labdaros ir paramos fondo "A. ir A. A. Avižienių fondas" ir Pasaulio anykštėnų bendrijos namai. Fondas čia įrengė ekspoziciją, pristatančią plačią Avižienių giminę ir pasaulyje ją garsinantį šios giminės atstovą mokslininką fiziką informatiką Algirdą Antaną Avižienį.

Įkurtuvių iškilmės prasidėjo kiemelyje po gluosniu.

Į iškilmes pakvietęs Pasaulio anykštėnų bendrijos aktyvą ir Anykščių bendruomenės atstovus, A. Avižienis susirinkusiems papasakojo savo namų istoriją, atvedusią iki sprendimo sudaryti sąlygas čia įsikurti ir Pasaulio anykštėnams. Už tokį sumanymą A. Avižieniui dėkojo Bendrijos pirmininkas prof. habil. dr. Antanas Tyla ir Anykščių meras Sigutis Obelevičius, rašytojas Rimantas Vanagas. Pasaulio anykštėnų bendrijos namus palaimino ir pašventino Anykščių klebonas Petras Baniulis.

Kalba prof. A. Tyla.

Kalba rašytojas R. Vanagas.

Aidint jaunosios smuikininkės Gretos Bučinskaitės prakalbintam smuikui, Pasaulio anykštėnų bendrijos namų įkurtuvių juostelę perkirpo A. Tyla ir S. Obelevičius, o namų šeimininkas A. Avižienis pakvietė svečius susipažinti su nuolatine ekspozicija, kuri pasitiks užsukusius į naująją Pasaulio anykštėnų bendrijos būstinę. Čia padėkos žodį tarė Lietuvos Respublikos Seimo narys ir Pasaulio anykštėnų bendrijos valdybos narys Sergejus Jovaiša.

Pasaulio anykštėnų bendrijos namai – už šios juostelės.

Prie Bendrijos vėliavos smuikuoja jaunasis Anykščių talentas Greta Bučinskaitė.

Bendrijos namuose veiks ir nuolatinė Avižienių šeimos relikvijų ekspozicija.

Tarp pirmųjų svečių buvo ir Europos parlamento narys Vytautas Landsbergis su žmona anykštėne Gražina Ručyte-Landsbergiene. Pirmuosius įrašus svečių knygoje paliko A. Tyla, V. Landsbergis, S. Obelevičius ir Vilniaus anykštėnų sambūrio bei Kauno anykštėnų draugijos atstovai.

Šeimininkai ir svečiai: Aldona Avižienytė-Venckūnienė ir Algirdas Antanas Avižienis, Vytautas LAndsbergis ir Sigutis Obelevičius.

Bendrijos namuose šeimininkaus Judita Skačkauskienė (dešinėje). Įkurtuvėse dalyvavo jos vyras gydytojas Eimutis Skačkauskas bei Kauno anykštėnų draugijos atstovas Romas Pačinskas su dukra.

Nuo šiol Pasaulio anykštėnų bendrijos adresas: Vilniaus g. 41, LT-29145 Anykščiai, tel. (8-381) 54404. Pasaulio anykštėnų bendrijos namuose dirbs Bendrijos atsakingoji sekretorė Judita Skačkauskienė.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...