Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2019-05-16   Anykščių akademiją baigė penktoji mokinių laida
 
 

Pasaulio anykštėnų bendrija savo gretose jungia po pasaulį ir Lietuvą pasklidusius garsius anykštėnus menininkus, mokslininkus, visuomenės ir kultūros veikėjus. Susipažinimas su tokiais žmonėmis praturtina, įkvepia, suteikia vertingų žinių ir pasitikėjimo savimi – juk jei gali kiti, galiu ir aš, tik reikia atrasti, kur būčiau naudingas kitiems ir įprasminčiau savo talentus.

Būtent tokią misiją ir turi Anykščių akademija, vadovaujama rašytojo Rimanto Povilo Vanago, lydėjusio akademikus nuo pat 2014-ųjų rudens. Šiemet jau penktoji, jubiliejinė laida – didžiuojamės ir džiaugiamės į gyvenimą išėjusiais Anykščių krašto mokiniais!

Paskutinioji Anykščių akademijos paskaita su V. V. Landsbergiu.

Ketverius metus šioje neįprastoje mokslo institucijoje mokėsi Jono Biliūno gimnazijos mokiniai, o šiais metais projektas tęsėsi su A. Baranausko pagrindinės mokyklos moksleiviais. Gegužės 13-ąją Anykščių A. Baranausko mokyklos dviejų aštuntų klasių mokiniai, lydimi mokytojų Renatos Stražinskienės ir Dangiros Nefienės, bei svečiai iš Debeikių dienos centro klausėsi Vytauto V. Landsbergio baigiamosios paskaitos apie partizanus ir meilę Tėvynei.

V. Vitkauskas rodo savo alpinistinius batus.Kokių gi daugiau žmonių pasakojimus per šiuos mokslo metus teko išgirsti moksleiviams? Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre 2018–2019 mokslo metais Anykščių akademijoje svečiavosi alpinistas Vladas Vitkauskas, rašytojas Vytautas Račickas, biatlonininkas Vytautas Strolia, psichologė Julija Ladigaitė, triatlonininkas Gytis Junevičius, knygų leidybos specialistė Kamilė Kalibataitė, buvęs partizanas Jonas Kadžionis-Bėda, medalininkas Jonas Žukas bei rašytojas Rimantas Povilas Vanagas – iš viso 10 unikalių paskaitų apie Anykščių krašto kultūros paveldą, istoriją, žymiausius žmones, sportą, literatūrą ir kt., ko nerasi jokiame mokykliniame vadovėlyje.

Lektoriams tekdavo nelengva užduotis – per įprastą pamokos laiką, 45 minutes, papasakoti pasirinkta tema taip, kad vaikai išgirstų – ne sausai, bet atraktyviai, šiltai, iš širdies į širdį. Pavyzdžiui, V. Vitkauskas atsinešė parodyti savo alpinistinius reikmenis ir labai asmeniškus atributus, tokius, kaip Nepalo vėliavėlę, padovanotą senos moters, su linkėjimu sėkmingai užkopti į Everestą ir grįžti gyvam, ar V. V. Landsbergis, kuris rodė vaikų sukurtus filmus apie partizanus, nepamiršęs pasiimti ir gitaros. Kiekvienas lektorius buvo savaip ypatingas ir įsimintinas, paliekantis atmintyje kažkokį įsimintiną faktą, šiltą jausmą ar pasididžiavimą.

Pasaulio anykštėnų kūrybos centro veiklų kuratorė J. Lotyš kalbina medalininką J. Žuką.

Anykštėnai, pažinkime ir pamilkime savo kraštą, kuriame gimėme ir gyvename. Anykščių akademija atvira visiems, susitikime naujais 2019–2020 mokslo metais!

Anykščių akademiją remia A. ir A. A. Avižienių labdaros ir paramos fondas ir Anykščių rajono savivaldybė.

Justė Lotyš,

Pasaulio anykštėnų kūrybos centro veiklų kuratorė

 
 
    Atgal...