Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2019-05-17   Lietuvos kultūros interesai Kinijoje – tik anykštėnų rankose
 
 

Kultūros ministerijos konkursą eiti kultūros atašė pareigas Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje Kinijos Liaudies Respublikoje, kartu vykdyti ir kultūros atašė funkcijas Korėjos Respublikoje, laimėjo anykštėnas Tomas Ivanauskas.

Šiose pareigose jis pakeis nuo 2015 m. rugsėjo dirbusią pirmąją kultūros atašė šiose valstybėse irgi anykštėnę Agnę Biliūnaitę.

T. Ivanauskas, baigęs menotyros magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje, yra Lietuvos vaizduojamojo meno kūrėjų paramos fondo direktorius. Jis yra dirbęs muzikos grupių ir muzikos bei kino festivalių vadybininku, koncertų organizatoriumi, režisieriaus padėjėju ir literatūrinės dalies vedėju Oskaro Koršunovo teatre.

Kandidatams, pretendavusiems į šias pareigas, buvo iškelti reikalavimai gerai mokėti anglų kalbą, turėti ne mažesnę nei 3 metų darbo patirtį Lietuvoje tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo įgyvendinimo srityje, būti susipažinus su Lietuvos Konstitucija, teisės aktais, išmanyti kultūros politiką, tarptautinį ir diplomatinį protokolą, taip pat reikalauta išmanyti Kinijos bei Pietų Korėjos istoriją.

Kaip informuoja Kultūros ministerija, konkursą laimėjęs pretendentas gali pradėti eiti pareigas gavęs įstatymų nustatyta tvarka išduodamą asmens patikimumo pažymėjimą ir pritarus Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai. Kultūros atašė kadencijos trukmė – treji metai.

T. Ivanauskas anykštėnams geriausiai žinomas kaip pirmasis menotyrininkas, profesionalo akimis pažvelgęs į fotografo Izidoriaus Girčio kūrybinį palikimą ir jį įterpęs į Lietuvos fotografijos istorijos tyrimų kontekstą.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...