Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-10-04   Atvirų durų šeštadienis stačiatikių šventovėje
 
 

Spalio 1-ąją būrelis anykštėnų sulaužė dešimtmečius Anykščiuose buvusią taisyklę ir įžengė pro svetingai pravertas Anykščių stačiatikių Šv. Aleksandro Nevskio bažnyčios duris.

Pasaulinės turizmo dienos proga Anykščių turizmo centras organizavo nemokamą ekskursiją į šiuos maldos namus ir pažintinį susitikimą su šios stačiatikių parapijos kunigu tėvu Aleksejum Smirnovu.

Tėvas Aleksejus Smirnovas

Anykščių stačiatikių Šv. Aleksandro Nevskio bažnyčia.Jaunas dvasininkas, užaugęs Kėdainiuose ir dabar reziduojantis Panevėžyje, iš kur aptarnauja 7 Aukštaitijoje esančias stačiatikių parapijas, taisyklinga lietuvių kalba išsamiai papasakojo ne tik Anykščių stačiatikių istoriją, bet ir apie esmines šio tikėjimo ypatybes, istorinius ryšius su Lietuvos katalikybe, apie stačiatikių kasdienines tradicijas.

A. Smirnovas siūlė anykštėnams laikytis dabar galiojančių kalbos normų, kurios taikomos ir Lietuvoje esančių stačiatikių parapijų dokumentuose. Lietuviškai jų maldos namai dažniau vadinami ne cerkve – paraidiniu vertimu iš rusų kalbos, o lietuvišku terminu – bažnyčia. Dvasininkas irgi nebevadinamas popu po to, kai šį vardą nuvalkiojo ir sumenkino sovietinė propaganda.

"Aš esu tiesiog kunigas, baltasis dvasininkas, nes esu vedęs. Jei po seminarijos būčiau apsisprendęs tapti vienuoliu, juoduoju dvasininku, tuomet būčiau likęs vienas visam gyvenimui", – apie savo statusą kalbėjo Anykščių stačiatikių dvasininkas.

Anykštėnų pažintis su paslaptingais maldos namais.

Nuo XVI a. pradžios žinoma Anykščių stačiatikių bendruomenė sustiprėjo XIX a. antrojoje pusėje. Tuo metu, 1873 m., pastatyta mūrinė bažnyčia išlikusi iki šiol. Dabar joje kas antrą šeštadienį vyksta pamaldos, susirenka 10-15 parapijiečių.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...