Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-09-25   Pro memoria. Muitinės pareigūnas Audrius Šenavičius
 
 

Europos Sąjungos teisinės valstybės misijos Kosove nario Lietuvos Muitinės pareigūno Audriaus Šenavičiaus laidotuvių ceremonija

A+A Audrius ŠenavičiusAudrius ŠENAVIČIUS gimė 1978 metais Anykščiuose jūrininko Stasio Šenavičiaus ir pedagogės Eglės Vilkončiūtės-Šenavičienės šeimoje, baigė vidurinę mokyklą Klaipėdoje, Klaipėdos universitete įgijo politikos mokslų bakalauro laipsnį.

Nuo 2000 metų jis pradėjo dirbti Klaipėdos teritorinėje muitinėje. Darbštumu ir atsakingumu pasižymėjęs pareigūnas sėkmingai kilo karjeros laiptais, kelis kartus už nepriekaištingai atliktas užduotis buvo skatintas padėkomis. Audrius Šenavičius išsiskyrė iš kitų savo profesionalumu, gebėjimu kvalifikuotai pritaikyti žinias darbe, nevengimu atsakomybės už padarytas klaidas bei puikiomis anglų kalbos žiniomis. Su žmona Vaida jis augino du sūnus dvynius Ugnių ir Roką. Jis mėgo skaityti knygas, domėjosi politika, istorija, buvo didelis krepšinio gerbėjas, tikėjęsis, kad sūnūs ateitį sies su krepšiniu, nes abu lanko krepšinio būrelį.

Nuo 2006 metų Audrius Šenavičius dirbo ekspertu Europos Sąjungos pasienio paramos misijoje Moldovoje ir Ukrainoje, o nuo 2012 m. rugpjūčio 7 d. – Europos Sąjungos teisės viršenybės misijoje Kosove, kur atlikdamas tarnybines pareigas per užpuolimą žuvo 2013 m. rugsėjo 19 d.

Artimieji prarado sūnų, vyrą, tėtį, o Lietuva – atsakingą, profesionalų, pasišventusį ir patyrusį muitinės pareigūną.

Rugsėjo 25 d. – Velionio palaikų pargabenimo diena

19 val. – karsto su velionio palaikais sutikimas Karinių oro pajėgų aerodrome

Šiauliuose. Velionį pagerbs Šiaulių vyskupas J. E. Eugenijus Bartulis, Lietuvos muitinės departamento generalinis direktorius Antanas Šipavičius, Klaipėdos teritorinės muitinės vadovai ir kolegos, tarnybos draugai.

Automobilių kolona su policijos palyda vyks į Anykščius, kur karstas su velionio palaikais bus įneštas į šarvojimo patalpą – Anykščių kultūros centrą (A. Baranausko a. 2).

Rugsėjo 26 d. – Visuomenės atsisveikinimo diena

10–20 val. – visuomenės atsisveikinimas su velioniu Anykščių kultūros centre.

13 val. planuojamas oficialių asmenų vainiko padėjimas (Lietuvos Respublikos Prezidentės, Seimo Pirmininko ir Ministro Pirmininko), gėles dės Garbės sargybos kuopos kariai.

15 val. – Šv. Mišios už velionį Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje. Mišias aukos Panevėžio vyskupas ordinaras J. E. Lionginas Virbalas.

Rugsėjo 27 d. – Laidotuvių diena

Nuo 9 val. – atsisveikinimas su velioniu Anykščių kultūros centre.

10 val. 30 min. – 11 val. 45 min. – Garbės sargyba prie velionio palaikų (kolegos iš Lietuvos muitinės departamento).

11 val. 45 min. – religinių apeigų atlikimas.

11 val. 55 min. – artimųjų atsisveikinimas su velioniu.

12 val. – karsto su velionio palaikais uždarymas, uždengimas Lietuvos Respublikos vėliava, Garbės palydos išrikiavimas ir karsto su velionio palaikais išnešimas ir padėjimas į katafalką grojant Lietuvos kariuomenės orkestrui.

Velionis amžinojo poilsio atguls Anykščių naujosiose kapinėse.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...