Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-10-28   Senųjų anykštėnų atminimo šviesa
 
 

Pasaulio anykštėnų bendrija skelbia akciją "Atminimo šviesa ant protėvių kapų" ir kviečia anykštėnus lapkričio 1 ir 2 dienomis stabtelti prie senųjų XIX a. Anykščių parapijos kapinių ir simboline žvakute pagerbti mūsų krašto senolius.

Šiose kapinėse anykštėnai buvo laidojami maždaug pusantro šimto metų. 1964 m. kapinės buvo oficialiai uždarytos ir panaikintos, tačiau jų teritorija išliko šiandienos anykštėnų atmintyje kaip prosenelių amžinojo poilsio vieta.

Praėjusią vasarą buvusių anykštėnų Aldonos ir Algirdo Antano Avižienių iniciatyva bei lėšomis kapinės šalia Koplyčios buvo paženklintos anykštėno skulptoriaus Antano Žukausko sukurtu paminklu – Šventųjų vartų kompozicija.

A. Žukausko sukurtas paminklas, paženklinęs senąsias XIX a. Anykščių kapines.

Pasaulio anykštėnų bendrija buriasi apie Koplyčioje veikiantį Pasaulio anykštėnų kūrybos centrą. Atminimo šviesa, užliejusi šią žemę Visų Šventųjų dieną ir per Vėlines, paliudytų mūsų visų pagarbą į praeitį nugrimzdusiems vardams ir likimams. Lai pirmoji akcija "Atminimo šviesa ant protėvių kapų" tampa nauja dvasinga anykštėnų tradicija.

Pasaulio anykštėnų bendrijos Anykščių kolegija

 
 
    Atgal...