Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-11-11   Pro memoria. Aviatorius Algirdas Kovaliūnas
 
 

2013 m. lapkričio 10 d. Anykščiuose, eidamas 85-uosius metus, mirė žymus Anykščių krašto aviacijos entuziastas, aviakonstruktorius ir aviamodeliuotojų ugdytojas Algirdas KOVALIŪNAS (1929–2013).

A. Kovaliūnas šventinę naktį prie Puntuko 2013-ųjų liepos 16 d. T. Kontrimavičiaus nuotrauka

Iš Panevėžio kilęs, bet Anykščiuose pritapęs ir didžiąją gyvenimo dalį čia praleidęs A. Kovaliūnas buvo aviamodeliavimo pradininkas Anykščių krašte, XX a. viduryje subūręs ir ugdęs jaunuosius aviamodeliuotojus ir būsimuosius aviatorius, pradėjęs konstruoti veikiančius aviamodelius.

Vėliau kelis dešimtmečius A. Kovaliūnas buvo Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą idėjų ir istorijos propaguotojas, aviacijos istorijos tyrinėtojas ir žinovas.

Dar šiemet liepos 16-ąją jis paskutinį kartą dalyvavo iškilmingame renginyje prie Puntuko, skirtame "Lituanicos" skrydžio 80-mečiui, pagerbdamas lakūnų atminimą... Su žmona gydytoja odontologe Genovaite jis užaugino dvi dukteris pedagoges, spėjo pasidžiaugti suaugusiais anūkais.

Urna su A. Kovaliūno palaikais pašarvota "Paguodos" laidojimo namuose (Vilniaus g. 16) ir lapkričio 13-ąją, po Šv. Mišių 12 val. Anykščių Šv. Mato bažnyčioje, bus palydėta į Anykščių senąsias kapines ir palaidota šeimos kape.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...