Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-12-19   Šeštasis almanacho numeris – vainikas pasibaigusiam projektui
 
 

Kalėdoms artėjant į Anykščius atkeliavo rudeninis šių metų "Pasaulio anykštėnas" – paskutinis trejus metus leisto pusmetinio kultūros ir visuomenės almanacho numeris.

"Pasaulio anykštėnas", 2013 m. Nr. 2 (42)Jo viršelyje – dar vienas tiltas, nusidriekęs per laiko upę: į tą pačią bevardę Anykščių apylinkių sodybą visiškai atsitiktinai pažvelgė du fotografuojantys anykštėnai, sužavėti Anykščių krašto grožiu, – Izidorius Girčys ir Irma Randakevičienė. Tas pats peizažas dabar liudija laiko tėkmę, ir Anykščių kraštą nuolat keičiančią...

Kaip ir penki ankstesnieji, tradicinio žurnalo formato spalvotas 120 puslapių apimties leidinys skirtas dviems publikacijų ciklams.

"Anykštietiškos patirtys" šįkart pasakoja apie Anykščių krašto simbolį – Šventosios upę, į kurią žvelgia dailiojo žodžio ir fotografijos meistrai ir mėgėjai. Almanachas pateikia autentiškus liudijimus apie svarbius, bet seniai prabėgusius laikus, atveria mokyklų duris, kur savo jaunystės ieško vėl į jas sugrįžtantys klasės draugai, klaidžioja po Antalinos dvarą, menantį permainingus dviejų giminių likimus, supažindina su žmonėmis, kurie pasėjo artimųjų širdyse pagarbos daigus, ieško kaimynystės pėdsakų Molėtuose ir sklaido dienoraščių puslapius.

"Gimtinės ženklai", kaip jau tapo įprasta, liudija praėjusio pusmečio Anykščių krašto kultūros faktus ir reiškinius: kuo džiaugėsi anykštėnai, ką apie mūsų kraštą ir iš čia kilusius žmones rašė Lietuvos kultūros spauda ir interneto portalai. Almanache išliko tradicinės anykštėnų sukakčių, "Anykščių kuntaplio" skiltys ir liūdnasis puslapis "Atsisveikinome".

Gausus šeštojo almanacho numerio leidybos organizatorių ir talkininkų būrys jau skaito kaip dovaną pasklidusį pirmąjį šimtą numeruotų "Pasaulio anykštėno" egzempliorių, jie pakeliui į visas Anykščių rajono bibliotekas, gimnazijas, vidurines ir pagrindines mokyklas. Anykščiuose šį leidinį nuolat galima įsigyti Sakralinio meno centre, Koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre bei A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje, pageidaujantiems jį galime išsiųsti paštu.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...