Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2014-09-07   Pro memoria. Mokytoja Veronika Kažukauskienė
 
 

2014 m. rugsėjo 5 d. Vilniuje, kur praleido savo tylios senatvės metus, mirė 87-erių metų pedagogė istorijos mokytoja Veronika KAŽUKAUSKIENĖ (1927–2014).

A+A Veronika Kažukauskienė

Žymią savo gyvenimo dalį atidavusi Anykščių 2-osios vidurinės mokyklos (dabar – Antano Vienuolio progimnazija) mokinių klasėms, skatindama pažinti ir pamilti istoriją, paskutiniuosius septynerius senatvės metus V. Kažukauskienė praleido Vilniuje, kur gyvena ir abi jos dukterys.

Reikli ne tik savo mokiniams, bet pirmiausia – sau istorijos mokytoja, pasak jos artimųjų, kasdien istorijos pamokoms ruošdavosi taip, lyg tą temą imtų aiškinti pirmąkart gyvenime. Ji niekuomet nesiskundė, kad mokiniai jos nesiklauso – per istorijos pamokas gebėdavo sutelkti dėmesį, sudominti ne vadovėliniu pasakojimu.

V. Kažukauskienė Anykščiuose įdiegė savitą istorijos mokymo stilių: ji skatino ne atpasakoti atsitiktinai išgirstas ar perskaitytas istorinių faktų nuotrupas, o išskirti esmines reiškinių ypatybes, net įsiminti skaičių, kiek jų yra, matyti istoriją kaip tų faktų ir reiškinių grandinę.

Vieninteliai jos auklėtiniai išleistuvių skambutį išgirdo tik 1974-aisiais. Senatvėje prisimindama mokyklinius metus, V. Kažukauskienė artimiesiems guodėsi vis negalėjusi išleisti į gyvenimą auklėtinių abiturientų: išugdžiusi sunkiausio paaugystės amžiaus mokinius, ji perduodavo juos kolegoms, o pati vėl gaudavo išdykusių mažylių klasę ir kantriai ją vesdavo pažinimo keliu.

Mokytojos V. Kažukauskienės gyvenimo kelionė baigiasi šeimos kape Anykščių senosiose kapinėse, kur jau seniai ilsisi jos vyras Stasys.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...