Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2015-06-29   „Devilstone (Velnio akmuo)“ 2015 – liepos 16–19 dienomis Anykščiuose (atnaujinta birželio 29 d.)
 
 

Šiuolaikinio roko ir alternatyvios muzikos festivalis po atviru dangumi „Devilstone (Velnio akmuo)“ šiais metais vyks liepos 16–19 dienomis tradicinėje renginio vietoje – Dainuvos slėnyje, Anykščiuose.

„Velnio Akmuo“ septintą kartą kviečia į Dainuvos slėnį.

Festivalis kaip ir kasmet prasidės ketvirtadienio popietę ir tęsis iki pat sekmadienio. Planuojama, renginyje pasirodys 40 grupių, o bendras muzikantų skaičius bus didesnis nei 200 žmonių. Nuo 2009-ųjų gyvuojantis ir ekstremalaus rokenrolo koncepciją propaguojantis festivalis publiką pasitiks su keliomis esminėmis naujovėmis.

Pernai sulaukęs rekordinio lankytojų skaičiaus, jau septintasis „Devilstone (Velnio akmuo)“ dalyvius priims atsinaujinęs, išsiplėtęs ir kiek kitaip išsidėstęs Dainuvos slėnio teritorijoje. Išliks trys pagrindinės scenos: „Rytų“, „Vakarų“ bei „Gama“, o senoji „Rocktheque“ scena pristatys visiškai naują naktinę programą.

„Rytų“ ir „Vakarų“ scenose nuo pat ketvirtadienio bus galima tikėtis ir nuo seno pripažintų vardų, ir perspektyvių, šiomis dienomis populiarėjančių grupių. Šalia šiuolaikinio roko, novatoriškų sunkiai apibrėžiamų žanrų ir eksperimentų programoje išliks sąžininga proporcija ekstremalios, sunkios metalo muzikos. Neapkarpytos, pilnos muzikinės programos, neribojama muzikantų saviraiška ir scenografija – tai vieni pagrindinių festivalio principų, kurių bus laikomasi ir ateinančią vasarą. Tad kaip visuomet galima tikėtis išskirtinių, originalių muzikinių įspūdžių.

„Prioritetas numeris vienas – išspręsti visas 2014-aisiais kilusias festivalio klaidas. O toliau judėsim įprasta linkme – „Rytų“ scenoje gros geriausias ir kiečiausias rokas, „Vakarų“ scena skambės vardais ir ekstremaliu muzikiniu turiniu, „Gama“ scenoje vyks „workshop-ai“ ir bus pristatomi perspektyviausi atlikėjai Baltijos regione. Išliks ir visos originaliosios, unikalios nekoncertinės VA veiklos“, – teigia festivalio kūrybos vadovė Dainora Spiglytė.

Devilstone (Velnio akmuo)“ – ne tik stipri muzika, bet ir dar stipresnė atmosfera. 2015-aisiais metais organizatoriai didelį dėmesį sutelks į vizualųjį festivalio apipavidalinimą. Pernai miesto bibliotekoje surengta paroda „Tikri norvegiško metalo koncertai“ susilaukė didelio festivalio publikos ir vietinės bendruomenės susidomėjimo – tai buvo vienas įdomiausių ir įsimintiniausių renginio akcentų. Tęsiant ilgalaikį bendradarbiavimą su Norvegijos ambasada, tikimasi surengti ne tik parodą, bet ir pristatyti žinomus Norvegijos vardus lietuviškai auditorijai.

Daug dėmesio bus skirta ir jau tradicine tapusiai meno parodai „Masinė hipnozė“. Į menininkų dirbtuves  bus pakviesta ir užsienio svečių – eksponuoti darbus, fotografuoti, tapyti bei kitaip prisidėti prie festivalio kūrimo paties festivalio metu. 2015-ais metais atgims „Grok ir Kriok“ studija, kur festivalininkai  galės improvizuoti ir kurti muziką.

Anykščiuose vykstantis „Devilstone (Velnio akmuo)“ šiuo metu yra vienas ryškiausių alternatyvios bei ekstremalios muzikos festivalių Baltijos šalyse. Didžioji dalis atlikėjų kasmet kviečiama iš užsienio šalių. Čia jau grojo tokios žvaigždės kaip „Arch Enemy“, „Anathema“, „Sepultura“, „Orange Goblin“, „Alcest“ ir kt. 2015-ųjų vasarą, kaip ir kasmet, renginio lankytojų lauks ne tik kokybiška muzika, bet ir pozityvi energija bei nepamirštami įspūdžiai.

Festivalis „Devilstone“ – 36 grupės trijose scenose

Festivalyje „Devilstone“ šiemet skambės ypač daug įvairios muzikos: nuo užvedančio rokenrolo iki svajingo post-punk, indie roko, nuo kontrastingo progresyvo iki ekstremalaus metalo, tad prie trijų gyvos muzikos scenų prieglobstį ras pačios įvairiausios muzikos mylėtojai. Bene optimalus skaičius – 36 kolektyvai – būtent tiek atlikėjų per tris dienas iš esmės ir neskubotai atskleis ryškiausias savo spalvas.

Šiemet „Devilstone“ daro kaip niekada stiprų posūkį link muzikinės įvairovės. „Vakarų“ scena, iki šiol labiausiai garsėjusi kaip pačios sunkiausios ir galingiausios kūrybos platforma, šiemet pateiks ir subtilesnių, melodingų garsų. Geriausiu laiku kaip svarbiausia grupė čia išsiskirs legendiniai, melancholiškieji švedai „Katatonia“. Savo magišką kūrybą čia taip pat pristatys ir tautiečiams „Solstafir“ į nugarą kvėpuojantys islandai „Kontinuum“.

Post-punk – žanras, nuo kurio neatsiejama šiemetinio „Devilstone“ dvasia. Taip sakyti galima jau vien dėl unikaliųjų „Motorama“ iš Rusijos. Post rokas – dar vienas intelektualios muzikos stilius – taip pat nenuvils nei gyliu, nei apimtimi. Čia galima kalbėti ir apie subtiliai dramatiškus britus „Maybeshewill“, ir latvius „Omerta“. Nuo vintažinio garage iki ugnine energija besispjaudančio stoner roko, renginio roko diapazone taip pat iškyla tokie garbingi vardai kaip „Stoned Jesus“, „Greenleaf“, „Tombstones“, „Radio Moscow“, „Planet Of Zeus“, „The Vintage Caravan“, „The Stubs“. Su tokia sudėtimi „Devilstone“ pretenduoja tapti geriausią roko muzikos komplektaciją siūlančiu festivaliu Baltijos regione.

Kaip visuomet savo pozicijų festivalyje neužleidžia ir sunkioji muzika. Ją bene ryškiausiai reprezentuoja festivalio žvaigždės – klasikinės švedų juodojo metalo muzikos veteranai „Marduk“. Į tamsiausias gelmes taip pat panardins death, thrash, heavy metalo kūrėjai „Kataklysm“, „Suicidal Angels“, „Striker“, „The Moth Gatherer“, „Lost Society“ ir kiti.

Nors didžiąją dalį festivalio atlikėjų sudaro grupės iš užsienio šalių, garbinga pakyla suteikiama ir rinktiniams bei patiems originaliausiems lietuvių atlikėjams. Tarp jų – ir puikiai pažįstami, ir ne taip plačiai žinomi, tačiau dėmesio ne mažiau verti vardai, tokie kaip „Faršas“, „Au-Dessus“, „Sraigės Efektas“, „Fashion Games“ ar „No Real Pioneers“.

Keturių scenų festivalis siūlo ne tik koncertus ir naktinius vakarėlius, bet ir plačią unikalių veiklų programą. Publika bus įtraukta į kitas veiklas, menines ir muzikines dirbtuves, konkursus ir pramogas, apie kurias išsamiai bus paskelbta vėliau.

Pačiame liepos įkarštyje prasidės įsimintinas keturių dienų savaitgalis po atviru dangumi, suteikiantis 36 ir daugiau priežasčių traukti tiesiai į Anykščius. „Devilstone“ skelbia koncertų tvarkaraštį dienomis.

Ketvirtadienis, liepos 16 d.

Stormgrey
Pyro Trees
(Latvija)
Dust Bolt (Vokietija)
Stoned Jesus (Ukraina)
Marduk (Švedija)

Penktadienis, liepos 17 d.

Phrenetix
Fashion Games
Non-Playable Character
Hellhookah
Art Of Keeping Secret
(Latvija)
Omerta (Latvija)
Au-Dessus (debiutinio albumo „Au-Dessus“ premjera)
Suicidal Angels (Graikija)
Striker (Kanada)
Katatonia (Švedija)
Goresoerd (Estija)
The Stubs (Lenkija)
Belzebong (Lenkija)
Greenleaf
(Švedija)
Planet Of Zeus (Graikija)
Fortress (Vokietija)

Šeštadienis, liepos 18 d.

Nrcssst (debiutinio albumo „Schizophrenic Ar“ premjera)
Sraigės Efektas (debiutinio albumo „Monotonijos anatomija“ premjera)
Faršas
The Chillibows
No Real Pioneers
Eschatos
(Latvija)
The Moth Gatherer (Švedija)
Kontinuum (Islandija)
Lost Society (Suomija)
Kataklysm (Kanada)
Tombstones (Norvegija)
Radio Moscow (JAV)
Maybeshewill (Anglija)
Motorama (Rusija)
The Vintage Caravan (Islandija)

Bilietai Anykščių rajono gyventojams

Anykščių rajono gyventojams bilietai į festivalį kainuoja 25 EUR. Visi bilietai su nuolaidomis įsigyjami tik festivalio dienomis prie įėjimo. Norint įsigyti bilietus su nuolaida, būtina turėti atitinkamus dokumentus: asmens dokumentą, moksleivio, neįgaliojo pažymėjimą, gyvenamos vietos deklaraciją.

Video:
www.youtube.com/watch?v=fqyzOkxv4no
www.youtube.com/watch?v=xaMx_mczSbg
www.youtube.com/watch?v=sI_djNZwlmM

Kūrybinės grupės „ALT events“ informacija

 
 
    Atgal...