Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2015-08-10   Anykščių šilelį jau padeda pažinti Medžių lajų takas
 
 

Bene visos Lietuvos žiniasklaidos priemonės pranešė, kad rugpjūčio 7-ąją buvo atidarytas unikalus mūsų krašto gamtos pažinimo įrenginys – Medžių lajų takas Anykščių regioniniame parke.

Jau pirmąjį tako darbo savaitgalį, šeštadienį ir sekmadienį, jį aplankė ir Anykščių šilelį iš įvairaus aukščio – nuo žemės iki 34 metrų – apžiūrėjo kone 15 tūkstančių turistų. Tokio antplūdžio senolis Puntukas, Medžių lajų tako dėka tapęs dar didesne įžymybe, iki šiol nėra matęs.

Medžių lajų taką atidariusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savitai įrašė šį faktą į Lietuvos politikos istoriją. Ji pirmą kartą pasidarė asmenukę – nusifotografavo save kartu su anykštėnėmis „Valaukio“ folklorinio ansamblio dainininkėmis ant Lajų tako ir nuotrauką iškart paskelbė savo „Facebook“ paskyroje.

Pirmoji Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės asmenukė.

Savo patyrimus Medžių lajų take žiniasklaidai pristačiusi Prezidentė D. Grybauskaitė teigė, kad įspūdžiai yra labai geri, o aukštis jai visai nebaisus. „Žinojau ir žinau, kad Lietuva yra gražiausia. Tenka labai daug keliauti ir visos šalys yra gražios, bet grįžti į Lietuvą ir čia yra geriausiai. Anykščių šilelis yra apdainuotas ir aprašytas mūsų dainių, todėl labai džiaugiuosi, kad toks objektas čia yra ir žmonės galės visais metų laikais apsilankyti, nes medžiai ir miškas gražus visada. Pažintinės programos supažindins ne tik mūsų vaikus, moksleivius, bet ir svečius iš užsienio, kokia graži mūsų gamta. Džiaugiuosi, kad sugebame sėkmingai panaudoti europinę pagalbą“, – sakė D. Grybauskaitė.

Anot Prezidentės, visos abejonės dėl Anykščių šilelio gamtos nuskurdinimo statant taką nepasitvirtino: „Jeigu myli gamtą ir ją vertini, visada galima rasti būdų, kaip padaryti objektus ir nesužaloti gamtos. Matome čia ir nukritusius medžius, ir aplūžusias viršūnes. Viskas čia ir palikta, kad žmonės matytų natūralią gamtos kaitą.“

300 metrų ilgio Medžių lajų takas nuo žemės pakyla iki 21 metro aukščio, o apžvalginis bokštas pasiekia 34 metrų aukštį.

Medžių lajų taką administruoja Anykščių regioninio parko direkcija. Jos direktorius Kęstutis Šerepka šalies žiniasklaidai džiaugėsi, kad darbas pagaliau baigtas. „Statydami taką siekėme dviejų tikslų. Visų pirma, tapti žinomais, kad pas mus važiuotų lankytojai ir turistai. Antras tikslas yra tas, kad turime vieną gražiausių miškų Lietuvoje: Anykščių šilelį, todėl stengiamės, kad lankytojai čia praleistų daug laiko. Kai iškėlėme idėją, kad Anykščiuose reikia medžių lajų tako, atsirado grupė asmenų, kurie teigė, kad jam čia ne vieta. Tačiau palaikančių buvo daugiau, todėl idėja šiandien yra įgyvendinta“, – džiaugėsi K. Šerepka.

Jis teigė, kad tako statymo periodu buvo labai svarbu, kad medžiai nebūtų pažeisti: „Lietuviai pirmieji Rytų Europoje galės praeiti medžių lajų lygyje, pasižiūrėti, kaip atrodo medžiai, pakilus nuo žemės. Visus skatinu šį taką aplankyti keturis kartus per metus, nes miškas kiekvienu sezonu yra kitoks.“

Medžių lajų tako lankymas bus nemokamas, išskyrus tuos atvejus, kai lankytojai pageidaus užsisakyti specialią pažintinę programą „Anykščių šilelis: miškas kitaip“, kurią pateiks A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus gidai.

Atvykstantiems į Anykščių regioninį parką bus siūloma įsigyti lankytojo bilietą. Bilieto kaina penkioms dienoms viename nacionaliniame ar regioniniame parke yra 1 euras. Galimybė įsigyti regioninio parko lankytojo bilietą ir prisidėti prie Anykščių regioninio parko vertybių puoselėjimo bei išsaugojimo bus ir prie Medžių lajų tako.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...