Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2015-09-19   Tik vieną vakarą Anykščiuose – šviesa, kvapai, garsai
 
 

Rugsėjo 26-osios, šeštadienio, vakarą Anykščiuose pirmą kartą rengiamos Pasaulinės turizmo dienos sutiktuvės. Rudens sutemose atsiveriančios svarbiausios miesto kultūros erdvės nakties tamsoje vilios jas atrasti garsais, kvapais ar kitokiais potyriais.

Pasaulinės turizmo dienos sutiktuvių plakatas.

Tik tą vieną vakarą nuo 19 iki 24 val. mieste vakarojantiems anykštėnams ir miesto svečiams visose atvertose muziejų ekspozicijose ir renginiuose bus galima lankytis nemokamai.
Norintiems praleisti vakarą gryname ore ir atrasti kitokį miestą, nematomą dienomis, Anykščių turizmo informacijos centras tą vakarą rengs dviejų valandų nakties ekskursijas pėsčiomis po senamiestį – irgi veltui, tik reikia iš anksto užsiregistruoti į grupę. Iki vidurnakčio bus atviros ir Šv. Mato bažnyčios bokšto durys, o užkopusieji į apžvalgos aikštelę, jei tik bus geras oras, pro monoklį galės pasigrožėti žvaigždėtu dangum.

Ieškančius ramybės oazių Rašytojų kalnelyje sutemus pasitiks specialiai apšviesta Antano Baranausko klėtelė ir iliuminuotas Antano Žukausko-Vienuolio memorialinis namas-muziejus, muziejaus erdvėje visą vakarą skambės ausiai maloniausia giesmė – Antano Baranausko „Anykščių šilelis“, poemos tekstai įvairiomis  pasaulio kalbomis.

Mėgstančių praleisti vakarą vandenyje iki pusiaunakčio lauks Anykščių plaukimo baseino „Bangenis“, kviesdamas mėgautis pasiplaukiojimu baseine bei kitais maloniais pojūčiais keturiose skirtingose pirtyse ar sūkurinėje vonioje,
Poezijos ir muzikos garsų spektaklis „Dar penkios minutės nakties“ 20 val. pakvies į Sakralinio meno centrą, ten svečius pasitiks aktorius Giedrius Arbačiauskas ir violončelininkė Agnė Arbačiauskienė.  21 val. Anykščių menų inkubatoriuje – menų studijoje treneris Dainius Mykolaitis mokys Cigun Tai-či gimnastikos paslapčių aromatų pripildytoje tamsoje.

Iki pusiaunakčio tęsis programa ant Šventosios kranto, miesto kempinge, nuo vasaros stovinčiame „Teku Taku“ tipyje. Šioje stoginėje bus kuriamas jaukus mistinis vakaras, gyvai gros   grupė-projektas „Sovijus“ iš Kauno, pasklis egzotiškos chai arbatos kvapas, veiks runų ir šviestuvų gamybos, mandalų pynimo dirbtuvės.

Šalia, kempinge prie Šventosios, įsikūręs kavos namelis iki 2 val. nakties vilios kavos kvapais, kviesdamas pasimėgauti viena iš skaniausių mieste juoda arba balta kava. Sušilti ir išgerti gardžios kavos su šiltomis anykštietiškomis bandelėmis visą vakarą kvies ir kavinukė „Paukštukas Pūga“ miesto centre, A. Baranausko aikštėje.

Rugsėjo 26-osios vakaro renginių Anykščiuose programa.

„Nepraleiskite progos pamatyti Anykščius būtent sutemus – ypač jei jau esate matę svarbiausias miesto vietas dieną. Naktį patirsite visai kitokių įspūdžių, susidursite su paslaptingu miestu, slepiančiu jaudinančias istorijas. Praleiskite vakarą mieste su visa šeima ar draugais – čia kelias valandas bus smagu ir mažiems, ir dideliems“, – sakė vienas iš Pasaulinės turizmo dienos sutiktuvių organizatorių Anykščių turizmo informacijos centro direktorius Rimantas Sereičikas.

Anykščių rajono savivaldybės informacija

 
 
    Atgal...