Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2007-08-30   Pro memoria. Mokytojas Petras Kulikauskas
 
 

2007 m. rugpjūčio 28 d., eidamas 67-uosius metus, mirė Anykščių Jono Biliūno gimnazijos kūno kultūros mokytojas Petras KULIKAUSKAS.

Kiekvieno mokytojo biografija visada labai glausta: gimė, baigė mokslus, dirbo ir mirė.

Tokia ji iš pirmo žvilgsnio ir Anykščių Jono Biliūno gimnazijos mokytojo metodininko Petro Kulikausko: gimė 1940 m. gruodžio 9 d, gražiame Zarasų krašte, 1964 m. baigė Kauno kūno kultūros institutą, dirbo Anykščių vaikų ir jaunimo sporto mokykloje, o nuo 1967 m. – ilgus keturis dešimtmečius, iki pat mirties, Jono Biliūno gimnazijoje.

Tačiau tie likimo skirti dešimtmečiai buvo užpildyti intensyvaus, pasiaukojančio darbo, tarnavimo gražiausiai, mokytojo nuomone, idėjai – tik sveikame kūne skleidžiasi sveika siela. Šiai idėjai mokytojas atidavė gražiausius savo metus, nes be galo tikėjo, kad gyvenimas prasmingas tik tada, kai jį nors per žingsnį stumteli į gėrį, į šviesą, kai padedi jaunam žmogui ne tik išsiauginti tvirtus sparnus, bet ir išmokti pajusti kūno ir sielos harmoniją.

Taip gyveno ir pats mokytojas, taip augino savo vaikus – dukrą ir sūnų, taip priimdavo ir visus laiko iššūkius. Ieškodamas naujų kelių, kūrė modernias metodikas, vienas pirmųjų rajone savo mokykloje įkūrė kūno kultūros kabinetą, savotišką metodinį centrą, daugelį metų pats vadovavo rajono kūno kultūros mokytojams, dalinosi patirtimi, siekdamas, kad jo didžioji idėja virstų tikrove.

Bendradarbius stebino mokytojo darbštumas, pasiaukojamas darbas, nuolatinis rūpestis materialine sporto baze, kad tik vaikai turėtų kur prasmingai praleisti savo laisvalaikį.

Mokytojas mirė staiga, netikėtai, ruošdamasis mokslo metų pradžiai...

Dalindamasi netekties skausmu su artimaisiais, Jono Biliūno gimnazijos bendruomenė išsaugos šviesų mokytojo atminimą ir tęs jo darbus.

Anykščių Jono Biliūno gimnazijos bendruomenė 

 
 
    Atgal...