Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2015-02-19   Pirmosios „Devilstone“ 2016 naujienos: festivalis vidurvasarį Anykščiuose
 
 

Alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ 2016 metais tradiciškai vyks Anykščiuose, trečiąjį vidurvasario savaitgalį – liepos 14–17 dienomis, nuo ketvirtadienio iki sekmadienio.

Festivalio naktys Dainuvos slėnyje.

Festivalis skaičiuos aštuntuosius gyvavimo ir augimo metus, kuomet į Anykščius privilioja kaskart vis didesnę įvairių žanrų roko ir ekstremalesnės gitarinės muzikos auditoriją. Naujų metų vasarą „Devilstone“ vėl žada tendencingai augti, plėstis, keistis, sudominti aktualia, kūrybinga ir kokybiška muzika, išlaikyti geriausias festivalio tradicijas ir nustebinti naujomis idėjomis.

Festivalis išlaikys savo muzikinę kryptį ir kruopščiai atrinks aktualius, vienus iš geidžiamiausių šių laikų kolektyvų, o šalia jų pateiks ir bent keletą perspektyvių, naujų atradimų bei senesnių, roko istorijoje savo žymę jau spėjusių palikti didžiulių autoritetų. Vienas iš pagrindinių „Devilstone“ muzikinės programos pokyčių – tai gyvi pasirodymai sekmadienį, paskutinę festivalio dieną, ko nebuvo iki šiol. Aštuntasis festivalis visiškai atitiks apibūdinimą – keturių dienų muzikos festivalis, prasidedantis ketvirtadienį ir taip pat muzikaliai kokybiškai besibaigiantis sekmadienį.

Tam, kad programa išsiplėstų jau ne per tris, o per visas keturias dienas, į Anykščius vien gyviems pasirodymams planuojama pakviesti kol kas didžiausią numatomą skaičių – apie 40 grupių, o kartu ir keletą DJ. Visų jų muzikinėms programoms skirtos net keturios scenos. „Rytų“ scenoje dominuos įvairūs muzikos žanrai nuo lengvo bliuzroko, post-roko iki post-punko ir sofistikuotų eksperimentinių melodijų. Šios scenos ambicija – melomanams sudaryti geriausią „Rytų“ scenos atlikėjų sąrašą per visą festivalio istoriją. „Vakarų“ scena skirta patiems pagrindiniams festivalio šou. Čia jau numatytos kelios mega statusą turinčios žvaigždės, kurios taps dideliu siurprizu ekstremalios muzikos gerbėjams. Savo žavesį demonstruos ir „Gama“ – artimo kontakto su publika bei muzikinių workshopų scena; ir „Rocktheque“ – naktinio veiksmo ir improvizacijų vieta.

Be svarbiausios festivalio dalies – gyvos muzikos – „Devilstone“ puoselėja originalaus ir įtraukiančio nekoncertinio veiksmo tradicijas. Čia apsieinama be „atrakcionų parko“ žaidimų ir vietoj jų kuriamas unikalus festivalio apipavidalinimas ir užpildymas. Vienas iš tokių akcentų, pernai itin paryškinusių festivalio veidą, – interaktyvi meno ir performansų erdvė „Masinė hipnozė“. 2016 metais jai vėl bus teikiamas didelis dėmesys, rengiama šiuolaikinių menininkų darbų ekspozicija, kviečiami performansų atlikėjai ir plėtojama drąsi koncepcija.

Aktyviai plėsdamasis ir priimdamas vis gausesnę auditoriją, „Devilstone“ neišvengiamai keisis ir savo teritorijos išplanavimu. Anykščių Dainuvos slėnyje buvo rasta būdų, kaip dar optimaliau apibrėžti festivalio perimetrą, komfortiškai ir patraukliai išnaudoti visas galimas slėnio erdves. Vienas iš sprendimų – dvi automobilių stovėjimo aikštelės vietoj vienos ir numatytos platesnės erdvės lankytojų srautams bei poilsiui. Panašu, kad 2016 metais festivalis išsiplės maksimaliai, kiek įmanoma. Tam tikslingai ruošiamasi po pernykštės patirties, sulaukus rekordinio lankytojų skaičiaus ir vertinant tai, kad „Devilstone“ yra vienas iš didžiausius turistų srautus generuojančių renginių Anykščiuose. Jį gerokai lenkia tik pernai atidaryto Medžių lajų tako populiarumas.
 
Anykščiuose vykstantis „Devilstone“ taip pat yra vienas ryškiausių alternatyvios muzikos festivalių Baltijos šalyse. Didžioji dalis atlikėjų kasmet kviečiama iš užsienio šalių. 2016-ųjų vasarą, kaip ir kasmet, renginio lankytojų lauks ne tik kokybiška muzika, bet ir pozityvi energija bei nepamirštami įspūdžiai.

Festivalio bilietų prekyba prasidėjo gruodžio 17 dieną. „Devilstone“ vasaros savaitgalis kalendoriuje rezervuotas, bilietai jau online. Keli paspaudimai – ir festivalis tavo! Visa informacija apie bilietus čia: www.devilstone.net/bilietai/va-bilietai

Pirmųjų bilietų kaina: 30 EUR. Šių bilietų kiekis ribotas.

Kas dar naujo? Skaityk čia: http://www.devilstone.net.

 
 
    Atgal...