Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2016-05-16   Susitikimas su nepriklausomai Lietuvai nusipelniusiomis Anykščių krašto asmenybėmis „Istoriją kuria žmonės. Parodykime juos Lietuvai“
 
 

Maloniai kviečiame Anykščių krašto žurnalistus, gimnazistus, pedagogus ir visą bendruomenę dalyvauti renginyje – išliekamosios vertės enciklopedinio stiliaus knygų apie Lietuvą garsinančius žmones pristatyme ir susitikime su Anykščių krašte gimusiomis ar čia dirbusiomis iškiliomis asmenybėmis, knygų bendraautoriais.

Renginio data: 2016 m. gegužės 31 d., antradienis.

Renginio pradžia: 15 val.

Renginio vieta:  Anykščių r. savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje (Vyskupo skv. 1, Anykščiai).

Renginio afiša.

Renginių turo po Lietuvą globėja LR švietimo ir mokslo ministerija. Renginių metu vyksta susitikimai-pokalbiai Leidybos idėjų centro knygose „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“, „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“, aprašytomis asmenybėmis ir bendraautoriais ir pačių knygų pristatymas.

Jau įvyko renginiai Kaišiadoryse, Jonavoje, Gragžduose, Marijampolėje, Alytuje, Kėdainiuose, Vilkaviškyje, Elektrėnuose, Molėtuose, Radviliškyje, Utenoje, Šiauliuose, Ukmergėje, Panevėžyje, Pakruojyje, Klaipėdoje, neužilgo vyks Mažeikiuose, Tauragėje, Pasvalyje. Renginių turas vyksta 2015 ir 2016 m. Turas skirtas Lietuvos Nepriklausomybės 25-mečiui paminėti ir labiausiai per šį laikotarpį nusipelniusioms Lietuvos asmenybėms pagerbti, o taip pat pristatyti knygas ir jų bendraautorius.

Renginį Anykščiuose organizuoja leidykla VšĮ Leidybos idėjų centras, pokalbį moderuos Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Renginio svečiai: Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus direktorius, VDU istorikas, knygos "Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai" bendraautoris Arūnas Antanaitis, fizikas, 2010–2015 m. LR VSD direktorius, saugumo generolas Gediminas Grina, tapytojas, LR Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, buvęs Vilniaus dailės akademijos rektorius prof. Arvydas Šaltenis, VU Gamtos mokslų fakulteto profesorius, kraštotvarkininkas, 2005 m. geriausias VU dėstytojas, Prezidento Valdo Adamkaus ir Lietuvos mokslo premijų laureatas habil. dr. Paulius Kavaliauskas.

Renginio moderatorius kalbins ir jaunuosius talentus – vienus geriausių Anykščių Jono Biliūno gimnazijos mokinius Paulių Raškevičių ir Gabrielę Čypaitę.

Pokalbio dalyviai atsakys į susitikimo vedėjo ir auditorijos klausimus, pasidalys savo gyvenimo ir sėkmės istorijomis, patirtimi ir įžvalgomis apie vertybės, siekius, atliktus darbus, autoritetų įtaką žmogui ir valstybei, apie 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimus įvairiose srityse. Moksleiviams šis susitikimas bus tarsi neformali naujausios Lietuvos istorijos pamoka. Tai bus ne tik įdomus, gyvas ir jaukus kraštiečių susitikimas, bet kartu ir labdaringas renginys – bus dovanojamos knygos bibliotekai, Anykščių krašto gimnazijoms, pagrindinėms mokykloms ar moksleiviams, kurias nupirko rėmėjai.

„Džiaugiuosi, kad leidiniuose išsaugotos jų biografijos, reikšmingi pasiekimai. Šie žmonės atidavė savo išmintį, kad mes visi gyventume kitaip, gyventume geriau. Dar džiugu, kad auga nauja talentinga karta, kuri toliau kurs mūsų šalies ateitį“, – viename šio turo renginių kalbėjo LR švietimo ir mokslo ministrė Aurdonė Pitrėnienė.

„Tai vienas knygų ir jose aprašytų asmenybių pristatymų turo po Lietuvą renginys. Turas skirtas 25-osioms Lietuvos Nepriklausomybės metinėms paminėti ir labiausiai per šiuos metus nusipelniusioms Lietuvos asmenybėms pagerbti. Šios knygos – tai naujausios Lietuvos istorijos studija, kurioje atspindėti reikšmingiausi 1990–2015 m. visų valstybės gyvenimo sričių ir žmonių pasiekimai. Per žymių žmonių biografijas, respublikos ekonominę-politinę sandarą – savivaldybes, valstybės valdymo institucijas, mokslo, meno centrus, įvairias organizacijas ir pan. atsispindi Lietuvos nueitas kelias.

Kiekvienas Lietuvos kraštas yra užauginęs šaliai nusipelniusių asmenybių ir jaunųjų talentų, kuriais didžiuojasi kraštiečiai, kurių biografijos ir 1990–2015 m. reikšmingi pasiekimai aprašyti mūsų knygose. Kai kurie jų šiandien gyvena ir dirba kituose miestuose ar net valstybėse, bet visų jų laimėjimai, kūriniai garsina Lietuvą pasaulyje. Anykščių kraštas subrandino atgimusiai Lietuvai per 30 savo darbais ar veikla reikšmingų asmenybių. Net 10-ties jaunųjų talentų, jau dabar turinčių aukštų pasiekimų moksle, mene, sporte, visuomeninėje veikloje, biografijos aprašytos knygoje „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“, net 15 mokinių paminėti knygos Gimnazijų garbės lentoje. Tikime, kad aprašyti šalies pasiekimai per 25 metus įkvėps dar didesniems ateities darbams, o iškiliausių mūsų valstybės piliečių įnašas niekada nebus pamirštas“, – sako leidyklos projektų direktorė Vida Laumenskaitė-Dauderienė.

Daugiau informacijos: telefonu 8 602 23 230, el. p. v.dauderiene@leidybosidejos.lt.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...