Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2016-12-07   Pro memoria. Teisininkas Benediktas Pinelis
 
 

A+A Benediktas PinelisSu giliu liūdesiu pranešame, kad 2016 m. gruodžio 4 d., eidamas 89-uosius savo gyvenimo metus, po ilgos ir sunkios ligos mirė buvęs Anykščių rajono apylinkės teismo pirmininkas, nusipelnęs Lietuvos teisininkas Benediktas PINELIS.

Benediktas Pinelis gimė 1928 metų rugpjūčio 15 dieną Karkučių kaime, tuometinėje Trakų apskrityje (dabar Elektrėnų sav.), didelėje ūkininko šeimoje. Kaip patį gabiausią vaiką tėvai išleido jį į mokslus. Pradžioje mokėsi Semeliškių mokykloje, pastebėjus vaiko gabumus, buvo perkeltas į Trakų vidurinę mokyklą. Sėkmingai užbaigęs vidurinę Benediktas Pinelis įstojo į Vilniaus universiteto Teisės fakultetą. Mokėsi ir kartu dirbo Trakų rajono teisme: iš pradžių teismo posėdžių sekretoriumi, po to antstoliu. O įgijęs juristo išsilavinimą buvo paskirtas teisėju Trakų rajono teisme. Greitu laiku buvo perkeltas į Anykščių rajono teismą eiti pirmininko pareigų. Čia dar kartą kėlė savo, kaip juristo, kvalifikaciją ir Anykščių rajono apylinkės teismui vadovavo daugiau kaip keturiasdešimt metų, iki išėjimo į užtarnautą poilsį 1993 metais.

Jau būdamas pensininkas aktyviai dalyvavo Lietuvos advokatų veikloje, buvo įkūręs advokatų kontorą ir dirbo joje nuo 1999 iki 2010 metų.

Už nuopelnus valstybės teisėsaugai pelnė Lietuvos  nusipelniusio teisininko vardą. Mes Jį prisiminsime kaip dorą, sąžiningą, principingą teisininką ir mielą žmogų.

Vykdant paskutinę velionio valią Benediktas Pinelis palaidotas šeimos kape Pastrėvio kaimo kapinėse Elektrėnų savivaldybėje.

Tebus lengva žemelė velioniui ir amžina  šviesa pomirtiniame gyvenime.

Artimieji ir giminės

Nekrologas paskelbtas dienraštyje "Lietuvos rytas" 2016 m. gruodžio 7 d.

 
 
    Atgal...