Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2017-05-19   VILNIUS: anykštėnai vėl aplankė turtingą sostinės muziejų
 
 

2017 m. gegužės 9 d. Vilniaus Anykštėnų Sambūrio nariai jau ketvirtą kartą rinkosi Pinigų muziejuje apžiūrėti kaskart vis atnaujinamos jo ekspozicijos.

Vilniaus anykštėnai Lietuvos banko pinigų muziejuje.

Šį kartą sužinojome, kad po rekonstrukcijos 2010 metais atidarytas modernus Lietuvos banko Pinigų muziejus sulaukia didelio susidomėjimo.

2013 m. jis pateko į geriausių visų pasaulio valstybių centrinių bankų muziejų penketuką kartu su Kanados, Vokietijos, Pietų Korėjos ir JAV pinigų muziejais. Antrame penketuke liko Belgijos, Indijos, Anglijos, Izraelio ir Japonijos bankų pinigų muziejai.

Vilniaus anykštėnai Lietuvos banko pinigų muziejuje su gide.

Aukštais įvertinimais nenusileidžia ir šio muziejaus darbuotojai. Mus priėmusi gidė Nijolė Butkevičienė pripažinta svetingiausia 2014 metų Vilniaus kultūros įstaigos darbuotoja. Gal todėl čia lankydamiesi eilinį kartą užtrukome neplanuotai ilgai. Tiesa, prisiekę lankytojai numizmatai, besidomėdami ir apžiūrėdami eksponuojamas retenybes, čia nepastebimai užsibūna ir visas 8 valandas – tiek, kiek dirba muziejus.

Vilniaus anykštėnai Lietuvos banko pinigų muziejuje.

Čia įvairių naujausių technologijų ir sprendimų pagalba gavome daugiau informacijos apie pasaulio ir Lietuvos bankininkystės istoriją, pinigus. Ekspoziciją, pritaikytą apžiūrėti  įvairią negalią turintiems lankytojams, sudaro ne tik tarpusavio atsiskaitymo priemonės, pinigai nuo pačių paprasčiausių: grūdų, kailių, kriauklyčių, gintaro, net medaus iki aukščiausios prabos monetų ar plastikinių banknotų iš viso pasaulio, bet ir įvairios priemonės jiems saugoti ar gaminti, koliažai ar kiti meno kūriniai, sukurti kaip medžiagą naudojant pinigus.

Mus šį kartą ypatingai sudomino vienas iš naujausių Pinigų muziejaus eksponatų – didžiausia pasaulyje monetų piramidė, sudaryta iš 1 milijono 935 vienetų lietuviškų centų. Jos aukštis – 116 cm,  plotis ir ilgis – daugiau kaip po 1 metrą. Šis rekordas yra užfiksuotas Gineso pasaulio rekordų knygoje. Įdomu, kad šią idėją įgyvendinti jos sumanytojams, padedant gausiam būriui talkininkų, prireikė beveik penkerių metų. Daugiausiai laiko reikėjo surinkti būtiną monetų skaičių.

Vilniaus anykštėnai Lietuvos banko pinigų muziejuje prie rekordinės pinigų piramidės.

Čia taip pat prisiminėme, kaip vadinasi mūsų praktiškai nevartojamas skaičius, sudarytas vieneto ir šimto nulių, ir kokia skaičiaus gugolpleks reikšmė.

Daug kartų Totorių gatve teko praeiti pro Lietuvos banko rūmų pastato kampinę dalį, pro niekaip ypatingai neišsiskiriančias duris. Ne kiekvienas žinojome, kad už tų durų yra saugomi ir eksponuojami tokie lobiai, o ekskursijų grupėms į svečius prašytis kartais tenka net prieš pusę metų. Tad nuoširdžiai dėkojame Vilniaus Anykštėnų Sambūrio tarybos narei, Lietuvos banko darbuotojai Janinai Baublienei už suorganizuotą nepamirštamą ekskursiją.

Kaip ir pridera, iš turtingos organizacijos Lietuvos banko Pinigų muziejaus išėjome ne tik patys legaliai nusikalę po pinigėlį, bet ir turtingi įspūdžiais, gavę vertingų dovanų sau ir namiškiams.

Regina Smetonaitė

Laimučio Regelskio nuotraukos

 
 
    Atgal...