Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2017-07-10   Kelionė kitaip – į Medžių lajų taką veda naujas Ekotakas
 
 

„Kelionės dar XIX a. poeto Antano Baranausko apdainuotame, o šiandien itin didelio lankytojų dėmesio sulaukiančiame Anykščių šilelyje bus dar įdomesnės“, – skelbia Anykščių rajono savivaldybės administracija, liepos 10-osios popietę Dvaronių kaime atvėrusi rajono gyventojams ir miesto svečiams dar vienas lankytiną objektą – Ekotaką.

Pirmuoju būriu į Ekotaką žengė Dvaronių kaimo gyventojai ir Anykščių krašto turizmo paslaugų teikėjų komanda – klasterio atstovai.

Dvaronių kaime natūralios gamtos ir kraštovaizdžio erdvėje su minimalia intervencija įrengtu pėsčiųjų ir dviratininkų taku nuo šiol galima ne tik pasiekti Medžių lajų tako kompleksą, bet ir pasigrožėti išskirtine Anykščių gamta bei netikėčiausiose vietose lankytojus pasitiksiančiomis meninėmis kompozicijomis.

Šilelio pamiškėje svečius  sutinka Ž. P. Smalsko sukonstruota medinė gervė.

Tako viduryje ant kamieno įsitaisė medinis genys.„Senas priežodis sako, kad visi keliai veda į Romą. Mes gi sakome, kad visi keliai veda į Anykščius. Tad kodėl gi kelionei po Anykščių kraštą nepasirinkus ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai praturtinti galinčio kelio?“, – apie sumanymą pasakojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.

Kilometrą per pamiškės laukus ir Anykščių šilelio pakraštį besidriekiantį Ekotaką papuošė trys anykštėno Žilvino Prano Smalsko medinės skulptūros. Jo sumanymai ne išdrožti, o sukalti iš medienos ruošinių erdvines figūras jau spėjusios sulaukti ne tik rajono gyventojų, bet ir miesto svečių dėmesio kitų rajone vykstančių švenčių metu.

Ekotako sumanytojų teigimu, šis Anykščių šilelyje sukurtas takas rajono svečiams leis atrasti dar nepažintas vietas ir alternatyvų kelią į Medžių lajų tako kompleksą.

Tiesa, pripažįstama, kad jis atsirado iš būtinybės galvoti, kaip gi Medžių lajų tako lankytojai pasieks šį objektą, prasidėjus privažiuojamojo kelio rekonstrukcijai.

Medinė Šilelio višta deda auksinius kiaušinius – ant jos uodegos prillipo visų Anykščių turizmo klasterio narių vizitinės kortelės.

Liepos viduryje prasideda kelio, vedančio Puntuko akmens ir Medžių lajų tako komplekso link, rekonstrukcijos darbai. Kelininkai dirbs darbo dienomis nuo 4 val. ryto iki popietės, tad tuo metu kelias bus išvis uždarytas, o kitu laiku eismą 2 kilometrų atkarpoje reguliuos šviesoforai.

Ekotakas atveda tiesiai prie Medžių lajų tako vartų.

Tuo tarpu pasirinkus Ekotaką, automobilį bus galima palikti erdvioje aikštėje Dvaronių kaime, netoli Labirintų parko, ir pėsčiomis nueiti iki Medžių lajų tako 800 m ilgio taku. Kelio rekonstrukcijos darbus planuojama baigti vėliausiai iki spalio 1 d., bet Ekotakas veiks ir toliau.

Kelio remonto laikotarpiu pasiekti Medžių lajų taką, žingsniuojant Ekotaku, bus ir greičiau, ir įdomiau.

-anykstenai.lt

T. Kontrimavičiaus nuotraukos

 
 
    Atgal...