Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2018-09-19   Garsiausiam kūrybiniam balsui – 70 metų
 
 

Publicistas, prozininkas, poetas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys Rimantas Povilas Vanagas, kilęs iš Anykščių krašto, prieš daugiau nei du dešimtmečius grįžo į gimtinę čia gyventi ir kurti. XXI a. pradžioje jis tapo garsiausiai girdimu Anykščių krašto, turtingo literatūrinėmis tradicijomis, kūrybiniu balsu.

Renginio afiša.

Per keturiasdešimt originalių poezijos, prozos ir publicistikos knygų suaugusiems ir vaikams autorius su jam būdingu atkaklumu ir jautrumu gilinasi į autentiškas Lietuvos ir Anykščių krašto vertybes, savo įžvalgomis dalijasi Lietuvos žiniasklaidoje. Jo taiklus žodis, šalies kultūros procesų vertinimai nuolat sklinda iš Lietuvos kultūrinės spaudos ir interneto portalų puslapių.

Visuomeniškas, gebantis būti kultūros kelrodžiu ne tik Anykščiuose, bet ir visoje Lietuvoje, R. P. Vanagas anykštėnų vertinamas kaip išskirtinė laikmečio dovana. Jis pelnė ne vieną literatūrinę premiją, tarp jų – Vaižganto, Kultūros ministerijos, Antano Baranausko, Teresės Mikeliūnaitės ir kitas.

Rašytojas yra Pasaulio anykštėnų bendrijos Garbės narys, taip pat Anykščių Jono Biliūno gimnazijos Garbės galerijos narys, Anykščių rajono Garbės pilietis, o šiais, jubiliejiniais Lietuvai ir pačiam rašytojui metais, jis apdovanotas Anykščių rajono savivaldybės įsteigtu „Šimtmečio anykštėno“ ženklu.

Šį gražų rudenį Rimantui Povilui Vanagui sukanka 70 metų. Tai puiki proga įvertinti rašytoją už jo literatūrinius nuopelnus gimtajam kraštui.

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka kviečia visus anykštėnus ir miesto svečius spalio 10 d. 17 val. į Anykščių kultūros centro Mažąją salę, kur vyks rašytojo jubiliejinis vakaras.

Renginio metu Jubiliatą kalbins Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas poetas Vidmantas Kiaušas-Elmiškis, bus rodomas Jono Buziliausko režisuotas spektaklis R. P. Vanago kūrinių motyvais.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...