Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2018-12-22   Pro memoria. Pedagogė Emilija Serbentavičiūtė
 
 

Eidama 91-uosius metus, 2018 m. gruodžio 16 d. Vilniuje mirė pedagogė lituanistė Emilija SERBENTAVIČIŪTĖ (1928–2018).

A+A Emilija Serbentavičiūtė

Mūsų Kamilė – Emilija Serbentavičiūtė – 2018.12.16 iškeliavo į Dangų.

Ir nėra ką daugiau pridurti. Ji eidavo į Petro Povilo ar važiuodavo į Rapolo... Kartais išklausydavo ir po trejas mišias...

Aš ją mylėjau. Šiandien meldžiausi už ją Bažnyčioje. Ji buvo labai gyva. Ir vieniša. Nors sakydavo: vienatvė – ne liga.

Ji visad geros nuotaikos pasiramsčiuodama klibinkščiuodavo. Bet visad stipri dvasia. Visad visad geros nuotaikos. Man ji atstojo močiutę. Kai dar galėjo, kalbėdavom beveik kasdien. Kalbėdavom ilgai. Ji įkvėpdavo vilties, kai išsikvėpdavau. Vis sakydavo, man peršalus: daug privalgyk, šiltai apsiklok, maldelę sukalbėk ir pasveiksi... Myliu ją labai. Ir rūpi ji man labai.

Ji vis ilgėdavos mamutės. Pagrindinis jos noras tą antradienį buvo išpildytas – kad palaidotų prie mamutės, jos gimtojoj Kurklių parapijoj. Norėjo ten atgulti.

Man ramu dėl jos, ji laimėjo Dangų.

Su Kamile atsisveikinti nupirkau dvi rožių šakeles. Su gelsvu ir rožiniu atspalviu. Kurios priminė serbentų krūmą ir atspindėjo Kamilės dvasią. O Kamilė rašydavo sveikinimus ir pasirašydavo: „Visas serbentų krūmas, įsišaknijęs Vilniuje“.

Dabar ji įsišaknijo savo mirtimi. Tai ir mano šaknis. Labai brangi Kamilė.

Kai paskutinį kartą ją lankėme, buvo tiek džiaugsmo, tiek džiaugsmo ją matyti ir būti. Nuo Kamilės ir mūsų veidų nenuslinko šypsenos. Buvo laimės akimirkos, paskutinės... Tiek kalbėjomės. Ir aš tyliai jai džiaugiausi savo sėkme, ir ji džiaugėsi už mane. Man tai taip svarbu buvo jai pasakyti. Laikėmės susikibę už rankų. Mūsų bendri ir bendrinantys dalykai...  Ji viską suprato. Buvo nepaprastai aiškaus proto. Tik labai mažai valgė.

Taip norėčiau ją dar kartą apkabinti ir pabučiuoti. Kitas susitikimas tik Dangaus stotelėje. Tai paskutinė stotelė – amžinybė. 

Dalia Repečkaitė

 
 
    Atgal...