Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2019-06-13   Anykščių miško festivalis – šventė, kuriama kartu
 
 

Kviečiame jus apsilankyti Lietuvos kultūros tarybos remiamo Anykščių miško festivalio renginiuose, kurie vyks 2019 m. birželio 19–23 dienomis Anykščių šilelyje. Tai bendruomeniškas susibūrimas, šventė kuriama visų susirinkusiųjų.

Festivalio programa.

Platesnis festivalio aprašymas.

Šių metų Miško festivalio tema „Niekas nenori išnykti“ pasirinkta reaguojant į žinias apie nykstančias  gyvybės rūšis ir žmonijos sukeltą ekologinę suirutę visoje planetoje. Festivalyje tarsimės, kaip galime keistis, iš naujo atrasti savo vietą gamtoje ir kurti gerovę kitokiais būdais, nei tai darėme iki šiol. Todėl šiemet Miško festivalyje daug dėmesio skiriama ugdymui ir savišvietai. Festivalio dalyviai galės net dvi dienas mokytis sąmoningos miškininkystės su gamtininku A. Gaidamavičium, keliauti po Anykščių krašto šventvietes su archeologu  prof. V. Vaitkevičium, o vakare prie ugnies kalbėtis apie mūsų santykį su gamta su etnologu ir mitologu D. Razausku, astronomu S. Lovčiku, etnografe O. Drobeliene.

Pernai festivalyje Miško medicinos ir terapijos pradininkas prof. Qing Li iš Japonijos supažindino Lietuvą su miško terapija. Šiais metais  birželio 20 d.  festivalyje rengiamas jau pilnos dienos praktinis seminaras šia tema. Jo dalyviai išbandys miško terapiją ir aptars galimybes ją plėtoti Lietuvoje su Europos Miško Terapijos Instituto bendrakūrėja P. Wetterholm (Švedija), mokslininke V. Povilaityte-Petri (Belgija), etnografe O. Drobeliene. Galbūt ir Lietuvoje organizuoti mokymus, kurti savo metodiką, miško gydyklas?

Tuo tarpu kiti žmonės iš augalų pins dekoracijas šventei, o vakare bendruomenė rinksis žiūrėti prancūzų filmo „Rytojus“, vaišintis lėtuoju maistu ir tartis, kaip kurti gyvenimą ir gerovę mūsų miesteliuose ir miestuose darnoje su gamta.

Koncertuoti į Anykščių šilelį atvyksta Eglė Sirvydytė, Monika Juškevičiūtė, Saulius Spindi, „Kamanių šilelis“ ir „Strings of Earth Orchestra“, tad  visais festivalio vakarais  miške skambės dainos ir muzika.

Penktadienį Miško festivalio dalyviai kalbėsis apie prisitaikymą gyventi pasikeitusio klimato sąlygomis su prof. Jem Bendell (Anglija), debatuos apie medienos kuro tvarumą ir klimato aktyvizmą. Žinomas eko-vizionierius, gamtininkas ir fotografas  Alan Watson Featherstone (Škotija), trisdešimt metų paskyręs Kaledonijos miškui Škotijoje atkurti, supažindins juos su gamtinio atkūrimo idėjomis (angl. rewilding).

Penktadienį ir šeštadienį Miško festivalyje dūzgs įvairios dirbtuvės, menininkų pasirodymai, filmų peržiūros, pokalbiai, žygiai, koncertai. O šeštadienio vakarą vainikuos bendrai visų sukurta Rasų šventė su sutartinėmis, naktišokiais ir suneštinėmis vaišėmis.

Prisijungti prie šventės galima bet kurią festivalio dieną ar atvykstant į atskirus festivalio renginius. Miško festivaliu siekiama Lietuvoje auginti gyvą kultūrą, jautrią  miškui, gamtai ir visai mus supančiai aplinkai, tad festivalio dalyviai yra skatinami su savimi atsivežti daugkartinio naudojimo indus: dubenėlį, puodelį, stalo įrankius. Pagrindinėje festivalio stovykloje festivalio svečius maitins „Jogos virtuvė“, o ketvirtadienio ir šeštadienio vakarais visi kviečiami prisidėti prie suneštinio stalo.

Simona Vaitkutė,
Anykščių Jurzdiko bendruomenės narė ir festivalio kuratorė

 
 
    Atgal...