Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2020-03-11   Pro memoria. Muzikė ir visuomenininkė Gražina Ručytė-Landsbergienė
 
 

2020 m. kovo 10 d., eidama 91-uosius metus, vilniuje mirė muzikė ir muzikos pedagogė, visuomenininkė, Aukščiausios Tarybos–Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio žmona Gražina RUČYTĖ-LANDSBERGIENĖ (1930–2020).

A+A Gražina Ručytė-Landsbergienė

G. Ručytė-Landsbergienė gimė 1930-aisiais Anykščiuose, augo penkių vaikų šeimoje. Nuo 1948-ųjų vienerius metus studijavo Kauno konservatorijoje, ten pat studijų metais dirbo akompaniatore. Tačiau 1949-aisiais ji buvo ištremta į Sibirą, kuri praleido aštuonerius jaunystės metus.

1957-aisiais paleista iš tremties ir grįžusi į Lietuvą, ji tęsė studijas, baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją, įgijo aukštąjį muzikinį išsilavinimą. Studijuodama taip pat dirbo Lietuvos konservatorijoje akompaniatore. Vėliau ji tapo Lietuvos operos ir baleto teatro konsertmeistere, dirbo Vilniaus pedagoginiame institute dėstytoja, daug metų buvo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja, profesorė.

G. Ručytė-Landsbergienė lankydavosi gimtinėje Anykščiuose, buvo anykštėnų kultūrinių renginių viešnia, čia surengė ne vieną koncertą kaip aukšto meistriškumo pianistė ir koncertmeisterė. Visuomet pabrėždama, kad esanti Vilniaus anykštėnė, ji būdavo dažna Vilniaus Anykštėnų Sambūrio tradicinių renginių dalyvė, Vasario 16-osios minėjimų Signatarų namuose viešnia.

Trečiadienį, kovo 11-ąją, su G.Ručyte-Landsbergiene atsisveikina artimieji. Kovo 12-ąją, ketvirtadienį atsisveikinimas su velione vyks nuo 16 val. Kompozitorių namų salėje (A. Mickevičiaus g. 29, Žvėrynas, Vilnius), kovo 13-ąją, penktadienį, – nuo 11 val. Urna penktadienį bus išnešama 16 val., o 17 val. įvyks Šv. Mišios už G. Ručytės-Landsbergienės sielą Bernardinų koplyčioje.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...