Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-01-23   Pro memoria. Teisininkas Rimantas Ražanskas
 
 

2008 m. sausio 18 d. Panevėžyje mirė teisininkas, Panevėžio apygardos prokuratūros 1-ojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Rimantas RAŽANSKAS (1953-2008).

Panevėžio krašto prokurorai ir teisininkai patyrė skaudžią netektį – netikėta liga nusinešė dar visą savaitę mėginusį su ja pasigalynėti Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus vyriausiojo prokuroro Rimanto Ražansko gyvybę.

Klastinga lemtis netikėtai prisėlino Sausio 13-osios išvakarėse. Šviesius nepriklausomybės ir teisingumo idealus puoselėjusiam ir prie jų įtvirtinimo prisidėjusiam gelbstint jam patikėtus svarbius valstybinės reikšmės dokumentus R. Ražanskui ši data buvo lemtinga.

R. Ražanskas, gavęs Vilniaus universiteto Teisės fakulteto diplomą ir įgijęs teisininko kvalifikaciją, tarnybą prokuratūroje pradėjo 1981 metais. Dirbo tardytoju Ukmergės rajono prokuratūroje, o 1992 metais tapo vyriausiojo prokuroro pavaduotoju. 1995 metų pradžioje paskirtas Panevėžio miesto apylinkės vyriausiuoju prokuroru. 2001 metais pradėjo vadovauti Panevėžio apygardos prokuratūros Prokurorinės veiklos kontrolės skyriui.

Didelį teisinių žinių bagažą ir prokurorinės veiklos patyrimą per 25 darbo metus sukaupusį kolegą gerbė apygardos ir rajonų apylinkių prokuratūrų prokurorai, kuriuos jis nuolat konsultuodavo, teikdavo metodinę paramą, supažindindavo su naujais įstatymais ir teisinės praktikos naujienomis. Generalinė prokuratūra ne kartą R. Ražanską buvo paskatinusi už pavyzdingą tarnybą, jam buvo suteiktas vyresniojo justicijos patarėjo rangas.

R. Ražanskui buvo nesvetima humanitarinė dvasia, jis domėjosi filosofija, literatūrine spauda, naujomis knygomis, buvo sukaupęs didelę biblioteką. Teisininkas ir pats nestokojo literatūrinių gabumų, bendraudamas su kolegomis prokurorais, draugais ir žiniasklaidos atstovais mėgo vaizdingus išsireiškimus, lakias, šmaikščias frazes, mielai rašydavo konsultuojančius visuomenę straipsnius spaudai ir interneto svetainėms.

Vaizdingame Anykščių krašte gimusį prokurorą nepaprastai traukė gimtinės grožis, gamta ir krašto istorija. Visą laisvalaikį ir atostogas jis su šeima praleisdavo lankydamas istorines ir literatūrines vietas, žymių šalies veikėjų ir švietėjų gimtines.

Panevėžio apygardos prokuratūros ir jos teritorijoje esančių rajonų apylinkių prokuratūrų prokurorai ir darbuotojai liūdi netekę kompetentingo ir pareigingo, visa širdim darbui atsidavusio kolegos.

Sekmadienį, sausio 20-ąją, prokurorai ir bendradarbiai, atsisveikinę su kolega Panevėžio Karaliaus Kristaus Katedros parapijos namuose, palydėjo jį į amžino poilsio vietą gimtajame Anykščių rajone, Debeikių kapinaitėse.

Prie kapo duobės atsisveikindami su taip anksti išėjusiu Anapus kolega R. Ražansku, Generalinės prokuratūros, Panevėžio apygardos ir kitų prokuratūrų vadovai bei atstovai, studijų draugai prisiminė jo nuveiktus darbus, profesionalumą ir kompetenciją organizuojant sudėtingų nužudymų tyrimą, valstybės vardu palaikytus kaltinimus nagrinėjant sudėtingas bylas teisme.

Ketvirtis amžiaus atiduota tam, kad būtų ištirti patys sunkiausi nusikaltimai, o žudikai sulauktų atpildo.

Šviesus Rimanto Ražansko atminimas ilgam išliks širdyse artimųjų, draugų, kolegų, su kuriais daugiau kaip du dešimtmečius buvo kartu dirbta, siekta teisingumo idealų įgyvendinimo tvirtinant nepriklausomos Lietuvos valstybės pamatus.

Panevėžio apygardos prokuratūra

 
 
    Atgal...