Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2021-02-02   Pro memoria. Mokytojas Jonas Bagdonas
 
 

2021 m. sausio 31 d., eidamas 90-uosius metus, Anapilin išėjo matematikos mokytojas, buvęs ilgametis Trakų Vytauto Didžiojo vidurinės mokyklos direktorius Jonas BAGDONAS (1931–2021).

A+A Mokytojas Jonas Bagdonas„Žmogaus gyvenimas negrįžta“ – dažnam girdėta tiesa. Bet prisiminus šviesios atminties žmogų – direktorių Joną Bagdoną, vis stipriau imi teigti, kad gyvenimas „grįžta“, atsispindi ar turi įtakos jau kitais pavidalais. Jis nukreipė mokinių kelią, padėjo pasirinkti profesiją, sulaikė nuo gėdingo poelgio, žymėjo atskaitą, kai randama laiko ir prisėdama perskaityti apie šio žmogaus gyvenimą.

Ir skaitome: dėstė matematiką, fiziką, braižybą, fizinį lavinimą, atliko privalomąją karinę tarnybą, vadovavo mokyklos ir apylinkės meno saviveiklos ir sporto kolektyvams, buvo mokyklos profsąjunginės veiklos organizatorius, nuo 1964 metų gyveno ir dirbo Trakuose, beveik du dešimtmečius buvo Trakų Vytauto Didžiojo mokyklos, vėliau gimnazijos, direktorius, dirbo Vilniaus tiksliųjų, gamtos ir technikos mokslų licėjaus bei Jėzuitų gimnazijos matematikos mokytoju.

Šio mokytojo kelias buvo šviesus, tolygus, tikslingas, einant ir einant save ir kitus prusinančia kryptimi. Žmogus yra einantis. Mokytojas yra vaikvedys – į mūsų, mokytojų, sąmonę įsirėžė šis žodis, kai mintimis perkratome darbo ir gyvenimo metus, praleistus su matematikos mokytoju, mokyklos direktoriumi Jonu Bagdonu.

Jis buvo / yra / bus mokytojas, vedantis vaikus, kai iš mažiausios Dabužių sodybėlės išsuko jo gyvenimo keliukas, šis įsiliejo į Anykščių gyvenimo kelią, dar didesnį, dar viešesnį. Ar ko nors moko šviesos žmogaus Jono Bagdono gyvenimas? Moko suprasti laimę kaip džiaugsmo akimirkas; ir moko tikėjimo, kad šviesa niekuomet nepasitrauks, kad jos daugiau negu tamsos.

Mokytojas visada klausdavo: „Mano vaike, ką aš padariau? O jei padariau, ar tau neskauda?“ O šiandien mes, mokytojai, klausiame: „Mūsų mokytojau, ar Jums skirta / paskirta dalia, dalelė šioje žemėje buvo lengva ir prasminga?“ Ir atsakome jau už Jus: „Taip gyventi ir taip būti su kitais žmonėmis buvo prasminga“. Sakome paskutinįjį „sudie“ ir atsisveikiname.

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija

 
 
    Atgal...