Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-04-03   "Velnio akmuo" – sunkiosios muzikos vidurvasaris Anykščiuose – atidedamas iki 2009 metų liepos
 
 

VELNIO AKMUO

Sunkiosios muzikos festivalis Anykščiuose

2008 m. liepos 18-19 d.

Nors vasara ir taip negaili kultūros renginių po atviru dangumi, Lietuvą pagaliau žada sudrebinti dar vienas kultūros įvykis – sunkiosios muzikos festivalis "Velnio akmuo".

Liepos 18-19 dienomis, patį vidurvasario savaitgalį sunkiosios muzikos mėgėjai kviečiami į gamtos ir ypatingo miestelio prieglobstį – Anykščių Dainuvos slėnį. Čia ir įvyks "velnioniškas" renginys, skirtas ir jaunesniajai kartai, ir vyresniems roko mėgėjams, užaugusiems kartu su viena iš Lietuvos roko ir metalo legendų – "Katedra".

Net keletas svarbių aspektų šį įvyksiantį festivalį turėtų išskirti iš kitų ir pelnyti unikalaus bei patrauklaus renginio vardą.

Idėja

"Velnio akmuo" – pirmasis dviejų naktų sunkiosios muzikos festivalis Lietuvoje, orientuotas į tą auditoriją, kurios skonį iki šiol tenkina vos keletas lietuviškų renginių po atviru dangumi. Jo atsiradimą formuoja viena iš labai svarbių idėjų – vienintelį grandiozinį ekstremalios muzikos festivalį Lietuvoje surengti profesionaliai ir kasmet plėsti, vejantis šioje kultūros srityje jau toliau pažengusius kaimynus latvius, estus bei kitas šalis.

Tuo pačiu kyla noras susikurti savitą tokio pobūdžio renginį, turintį išskirtinių tradicijų, ypatingų "atspalvių", kad Lietuvos alternatyvioji scena galėtų sudominti originalumu ir tuos pačius kaimynus.

Už roką sunkesnės muzikos mėgėjams tai ypatinga žinia. Jau šį vidurvasarį laukia ilgas savaitgalis, žadantis triukšmingos gitarų muzikos, aukšto lygio kolektyvų pasirodymus, tikrą garsą, šėlsmą bendraminčių minioje ir gyvenimo būdą atitinkantį poilsį gamtoje. Į festivalį kviečiama virš 20 roko ir sunkiosios muzikos grupių: publiką sudomins rečiau Lietuvą aplankantys, pripažinti užsienio šalių atlikėjai, taip pat, be abejo, ir stipriausi lietuviškos alternatyvios muzikos atstovai.

Vienas iš pagrindinių siurprizų, apie kurį galima paskelbti jau dabar – neeilinis vilniečių grupės KATEDRA pasirodymas senąja grupės narių sudėtimi!

KATEDRA – legendinis praeities penketas

Ištikimiems "Katedros" gerbėjams šios grupės atskirai pristatyti turbūt ir nereikia. Ji žinoma nuo 1986 metų, kai keletas netipiškų jaunuolių, mėgusių karstytis tuo metu remontuojamos Vilniaus Arkikatedros pastoliais, susibūrė krūvon atskleisti savo kūrybinių idėjų. KATEDRA ir pasivadinę penki muzikantai išleido kultiniu tapusį debiutinį albumą "Mors Ultima Ratio". Turbūt dar ir dabar ne vienas vyresnės kartos Lietuvos roko veteranų fanas atsimena šios plokštelės dainas ir kitus kūrinius, tokius kaip "Aguonos", "Kraujo kvapas"...
 
Taigi, džiugu pranešti, kad pirmajame festivalyje "Velnio akmuo", kaip ir priklauso,
vienas iš pagrindinių dalyvių ir yra būtent ši Lietuvos sunkiojo roko grupė. Svarbiausia yra tai, kad prie Ričardo Laginausko, kuris vienintelis iš senųjų narių likęs šiandieninėje grupėje, kaip senais laikais prisijungia ir kiti vadinami "katedristai". Specialiai festivaliui "Velnio akmuo" KATEDRA trumpam atgyja, ir šį vienintelį kartą po daugelio metų vienoje scenoje, kaip legendinė grupė, pasirodys Povilas Meškėla (vokalas), Ričardas Laginauskas (solo gitara), Algirdas Radavičius (bosinė gitara), Marius Giedrys (mušamieji).

Grupės atsiradimas praeitame amžiuje yra reikšmingas įvykis Lietuvos roko kultūros vystymuisi, tad šis retrospektyvus pasirodymas neturėtų palikti abejingų tiek jaunųjų roko muzikos klausytojų, tiek vyresnių gerbėjų, dar prisimenančių  pirmykštę KATEDRĄ ir jos legendinį repertuarą. Jį turėsime progos išgirsti Dainuvos slėnyje.

Velnio akmuo Anykščių šilelyje

Kitas festivalio akcentas yra ypatinga vietovė, kurios, kaip teigiama, magiška galia neabejotinai sukurs tokiam festivaliui tinkamą atmosferą. Lietuvos šiaurės rytuose, dvidešimties piliakalnių apsuptyje, lietuvių kultūros istorijoje pėdsaką palikusiame krašte dar ir šiandien žinoma legenda apie velnio neštą ir pamestą akmenį. Nepavyko velniui sutrupinti gražiosios neogotiškos Anykščių bažnyčios didžiuliu akmeniu – ankstyva gaidžio giesmė nelabąjį išbaidė, o nukritęs Puntukas, ant kurio iš tiesų dar matyti velnio nagų žymės, iki šiol guli šilelio draustinyje, kairiajame Šventosios upės krante. Būtent šią legendą ir mena festivalio pavadinimas.
 
Šiuolaikinius juodaskvernius ilgaplaukius nenuoramas Anykščiuose gali sudominti ne vien
Puntuko akmuo. Miestelis patrauklus ne tik savo tyra ir literatūroje įamžinta gamta, bet ir daugybe kitų kultūros ir pramonės objektų. Tai ir siaurabėgio traukinuko, liaudyje vadinamo siauruku, maršrutas iki ežero, daugybė vandens pramogų, kaimo turizmo malonumai, Arklio ir kiti muziejai, viliojančios vyno degustacijos gamykloje – panašu, kad susirinkę į muzikos festivalį, šeimos su vaikais, poros, ar jaunimo kompanijos atras ir daugybę kitokios veiklos Anykščiuose. Kita vertus, tiems, kurie nenorės ieškoti nuotykių už renginio teritorijos ribų, nuobodžiauti taip pat neteks.

Pasiutpolkės iki aušros
 
Kaip žinia, pagrindinę festivalio programos dalį sudarys tikro garso koncertai – abi
savaitgalio naktys bus kupinos gitarų muzikos iki sutemų. O pasibaigus gyviems pasirodymams ištvermingiausių naktibaldų lauks ir tolimesnė muzikinė programa su folkloro elementais, pagoniškomis melodijomis, vikingiškais motyvais. Pasiutpolkių šokėjams bus paruošta speciali aikštelė šėlsmui iki paryčių.

Nebus keista, jei šokiai nesibaigs ir liaudies dainos skambės kol ir vėl pirmieji užgiedoję gaidžiai išvaikys nuvargusius gegužinės šėliotojus ilsėtis šilelio užuovėjose. Vis dėlto dieną lauks kitos įdomybės trumpam "velnių" šileliu virtusiame Anykščių krašte.

Daugiau informacijos – netrukus

Festivalį "Velnio akmuo" organizuoja dvi šioje kultūros srityje veikiančios komandos – muzikos agentūra UNITY PRODUCTIONS bei kultūros forumas GRUODAS.

Su "Velnio akmeniu" susijusios naujienos skelbiamos festivalio internetinėje svetainėje adresu www.devilstone.net. Pilnas festivalio portalas startuos kovo pradžioje.

Daugiau informacijos: Akvilė Andriuškaitė, tel. +370 612 37091, el. p. akvile@inbox.com

Kultūros forumas GRUODAS
Muzikos agentūra UNITY PRODUCTIONS

Deja, deja...

2008 m. balandžio 3 d. pranešimas

Ko gero, taip nėra dar buvę – lietuvaičiams aktualių ir lengvai prieinamų koncertų gausa šią vasarą tiesiog stulbina. Tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėse šalyse kone kas savaitgalį siūloma garsių, pripažintų roko ir sunkiosios muzikos atlikėjų pasirodymų. Natūralu, kad publikai teks rinktis – retas sugebės sudalyvauti visur; o ir renginių organizatoriai priversti priimti ryžtingus sprendimus. Taigi jau keletą mėnesių planuojamas festivalis "Velnio akmuo" vargu ar šiemet turi galimybę įvykti dėl minėtos koncertų gausos aplinkui.

Peržvelgus šią vasarą planuojamų renginių sąrašą aiškiai matyti netikėtas sprogimas: "Metallica", "Kiss", "Cradle of Filth" Latvijoje, "Slayer" Taline, "Obituary" Vilniuje, "Iron Maiden" Varšuvoje, "Testament", "Moonspell" Lenkijoje, daugybė kitų dėmesio vertų pasirodymų Europoje. Atstumas nebe kliūtis. O čia pat laukia ir vietiniai tradiciniai Lietuvos festivaliai. Peršasi išvada, jog bendrame kontekste šiemet naujai planuotas sunkiosios muzikos festivalis "Velnio akmuo" tampa ne visai tikslingas. Manome, kad „super žvaigždžių“ pasirodymu negalinti pasigirti jo programa, nors ir su vertinama lietuviškąja "Katedra" klasikine sudėtimi bei kitais žinomais sunkiosios muzikos kolektyvais, nesugebės atlaikyti pasaulinio garso žvaigždžių invazijos į šią vasarą Europoje vykstančius renginius, neatkreips reikiamo dėmesio ir deramai neįsivažiuos. Tenka tik "užtraukti rankinį stabdį" ir palaukti kitų metų.

Vienas iš "Velnio akmens" rengėjų teigia: "Šiemet nesinori startuoti silpnai, nors ir nemažai jau nuveikta. Tai, manau, mums padės kitais metais. Turime idėją, pavadinimą, apipavidalinimą, vietą, labai draugišką savivaldybę, patirtį ir aiškią viziją. Tik visas tas dabartinis sprogimas mums tiesiog pražūtingas"...

Organizatoriai įsitikinę, jog ir šiemet galėtų renginį įgyvendinti kaip suplanuota – tam jokių fizinių trukdžių nėra. Vis dėlto, neišsipildę lūkesčiai, nepakankamas įdirbio rezultatas, tai yra, nesusidomėjusi publika, pustuštė renginio teritorija, galų gale, nepalankus finansinis rezultatas, labai realus tokiame kontekste, tikrai suduotų skaudų smūgį, o ir perspektyvai nesuteiktų entuziazmo. Taigi, racionaliausias sprendimas – palaukti kitos vasaros.
Be abejo, niekas negali būti tikras, kad kitais metais situacija bus palankesnė, kad garsiausios sunkiosios muzikos grupės vidurvasary nesilankys Rygoje ar čia pat Vilniuje. Tad perspektyvoje svarbu užsibrėžti į "Velnio akmens" programą įtraukti rimtą vardą, galbūt net ir ne vieną. Šiemet tam, deja, jau nebėra galimybių. Vasara artėja, o kultūros pasiūla tiesiog nebepalieka laisvos erdvės.

Galutinė išvada – festivalis "Velnio akmuo" šiemet pristabdomas. Organizatoriai atsiprašo visų, kurie ketino vidurvasario savaitgalį praleisti Anykščiuose, ir tikisi supratimo. Galbūt kai kam tokia žinia gali išeiti ir į naudą – bus lengviau apsispręsti renkantis muzikines savaitgalių pramogas, skirstant santaupas. Galų gale, neteks patirti apmaudo pasirinkus nekasdieniškesnį festivalį svetur ir praleidus progą sudalyvauti lietuviškoje, savoje "pasiutpolkių fiestoje". Kol kas belieka padėkoti visiems, rėmusiems "Velnio akmenį" tiek darbais, tiek idėjomis, ir atsisveikinti iki kitų metų.

Muzikos agentūra UNITY PRODUCTIONS
Kultūros forumas GRUODAS

 
 
    Atgal...