Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2022-02-23   „Scanorama“ savaitei atveria Anykščiuose kino salės duris
 
 

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vasario 28 – kovo 6 dienomis kviečia į „Kino pasimatymų savaitę“ Anykščių kultūros centre su septyniais europietiškais filmais, kuriuos lydės susitikimai su kultūros asmenybėmis ir gyvi filmų pristatymai.

„Žaisminga ir turtinga programa kvies žiūrovus į pasimatymus su naujausiais „Scanoramos“ filmais ir įtrauks į visą savaitę trunkantį kultūrinį nuotykį. Džiaugiuosi, kad šioje romantiškoje avantiūroje dalyvaus ir Anykščiai, pastaruosius kelerius metus stebinantys savo kultūrinėmis ambicijomis ir išaugusia kūrybine bendruomene“, – teigia festivalio įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Pasimatymai kino teatre: kasdien po filmą

„Kino pasimatymų savaitės“ programa atveria plačią europietiško kino perspektyvą,  perteikdama jos stilistinę ir tematinę įvairovę bei gyvybingumą. Prancūzų režisierės Mios Hansen-Liove „Bergmano sala“ pakvies į poetišką meditaciją kūrybos ir santykių tema, o įsimintiniausiu pastarojo laikmečio vokiečių filmu vadinamas Dominiko Grafo „Fabianas“ pakvies apmąstyti istoriją kaip nenutrūkstamą procesą, kuriantį gyvą dialogą tarp praeities ir dabarties.

Izraelio režisieriaus Niro Bergmano juostoje „Štai ir mes“ švelnus humoro jausmas grakščiai akompanuos klasikinei pasakojimo ramybei, o norvego Bento Hamerio „Tarpininke“ darniai suskambės lyriškos ir groteskiškos intonacijos. Venesueliečių kilmės olando Shariffo Korverio „Nedvejok“ įtampos kupinu siužetu kels karo etikos klausimus, o Europos kino apdovanojimuose geriausia europietiška komedija paskelbtas norvegės Yngvild Sve Flikke „Beibis nindzė“ sąmojingai primins, kad vaizduotė – geriausias būdas spręsti netikėtus gyvenimo ir meilės klausimus.

Susitikimai su kino kūrėjais: įdėmus žvilgsnis į europietišką kiną

Kino savaitės žiūrovų laukia susitikimas su Anykščiuose jau ne vienerius metus gyvenančiu ir kuriančiu dokumentinio kino režisieriumi Linu Mikuta, pristatysiančiu vieną įspūdingiausių pastarųjų metų debiutų – Deos Kulumbegashvili juostą „Pradžia“. Kino Meka vadinamo Kanų kino festivalio konkursinėje programoje pristatytas ir prestižiniame San Sebastiano kino festivalyje pagrindinius apdovanojimus susižėręs filmas panardins į kerintį vaizdų pasaulį ir įtrauks į savito balso paieškas.

„Pradžia“ – neįtikėtinos įtaigos distopinis šedevras apie žmogaus prigimtį, balansuojančią tar gamtos žiaurumo bei tikėjimo aukščiausia egzistencijos forma. Kur baigiasi tikėjimas – prasideda gamta. Joje visada nugali stipriausias. Nugali žiauriai ir be pasigailėjimo. Ir tik Dievas gali tai sustabdyti. Jeigu jis yra“, – intriguoja L. Mikuta.

„Kino pasimatymų savaitė“ vyks:

Vasario 28 d – kovo 6 d. Anykščių kultūros centre.

REPERTUARAS:

Vasario 28 d. 18.00
Bergmano sala (rež. Mia Hansen-Liove)

Kovo 1 d. 18.00
Pradžia (rež. Dea Kulumbegashvili)

Kovo 2 d. 18.00
Nedvejok (rež. Shariff Korver)

Kovo 3 d. 18.00
Tarpininkas (rež. Bent Hamer)

Kovo 4 d. 18.00
Beibis nindzė (rež. Yngvild Sve Flikke)

Kovo 5 d. 16.00
Fabianas (rež. Dominik Graf)

Kovo 6 d. 16.00
Štai ir mes (rež. Nir Bergman)       

Daugiau informacijos: Lina Žukauskaitė, tel. 8 673 02093, lina@scanorama.lt

 
 
    Atgal...