Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2022-05-17   Išskirtinė paramos Ukrainai paroda Koplyčioje
 
 

Gegužės mėnesį Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre eksponuojama išskirtinė jungtinė menininkų paroda. Kviečiame asmeniškai paremti Ukrainą kovoje ir įsigyti profesionalaus meno kūrinių!

Visi kūriniai, dalyvaujantys šioje parodoje, padovanoti pačių menininkų ar kolekcininkų. Praėjus dviems mėnesiams nuo karo žiaurumų Ukrainoje pradžios, Pasaulio anykštėnų bendrija kartu su Anykščių menų centru subūrė žymius šiuolaikinio meno kūrėjus bendram tikslui – padėti Ukrainai kovoje.

Parodoje eksponuojami net 46 autorių kūriniai, o darbų kainos svyruoja nuo 15 iki 1000 eurų. Visos lėšos, gautos pardavus kūrinius, keliauja tiesiai į paramos Ukrainai fondus „Blue/Yellow“ arba Ukrainos ambasados Lietuvoje projektą „Aš esu Ukraina“.

Paramos sistema paprasta ir skaidri – lankytojas atlieka pavedimą fondui, atvyksta su mokėjimo išrašu ir pasiima kūrinį, arba susimoka grynaisiais, o paramą fondams perveda organizatoriai.

Didžiausią ekspozicijos dalį užima grafikos, tapybos, skulptūros darbai, tačiau galima rasti ir išskirtinių kūrinių – tai menininkės Mortos Tursės stilizuotas popierinis sodas, grafičio meistro Mariaus Skrupskio pagamintas metalinis būgnelis ar tekstilininkės Severijos Inčirauskaitės kūrinys – siuvinys ant metalinio puodelio.

Nenuostabu, kad jau per pirmąsias dienas parduota net 13 kūrinių, nes lankytojus vilioja tokių garsių menininkų kaip Jono Daniliausko, Jūratės Stauskaitės, Vijos Tarabildienės, Romualdo Inčirausko, Viktorijos Daniliauskaitės, Kristinos Sereikaitės darbai. Žymių menininkų darbų įsigyti galima pigiau nei didžiosiose galerijose.

Nors eksponuojami darbai labai skirtingų stilių ir technikų, puikiai tarpusavyje deranti paroda įspūdinga ir verta dėmesio. Kiekvienas joje ras darbą savo skoniui ir piniginei.

Galybė yra vienybėje – suvieniję jėgas galime nuveikti daug daugiau, todėl nelikite abejingi ir nenustokite aukoti vis dar kariaujančiai Ukrainai.

Parodą aplankyti galite pirmadieniais–ketvirtadieniais 8.00–17.00, penktadieniais 8.00–16.00 ir šeštadieniais 10.00–16.00 Koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre (Vilniaus g. 36, Anykščiai). Daugiau informacijos: www.amenucentras.lt

Parodoje eksponuojami ir parduodami šių menininkų kūriniai:

TAPYBA:
1. Vija Tarabildienė
2. Jonas Daniliauskas
3. Romualdas Inčirauskas
4. Gražina Murelytė-Ajauskienė
5. Donatas Inis
6. Gvidas Latakas
7. Lina Vaišnytė
8. Alvydas Latėnas (1960–2021)
9. Arūnas Vilkončius
10. Rita Biliūnaitė-Juodelienė
11. Liuda Liaudanskaitė
12. Laimutė Kozlovienė
13. Rūta Martorana
14. Jūratė Vingrienė
15. Marijus Petrauskas
16. Justinas Krasuckas
17. Sigita Jakutytė
18. Kęstutis Indriūnas
19. Rita Grigauskienė
20. Margarita Adomavičienė
21. Karolina Markauskienė
22. Gabrielė Vetkinaitė
23. Živilė Kairytė

GRAFIKA
24. Viktorija Daniliauskaitė
25. Jūratė Stauskaitė
26. Inga Dargužytė
27. Loreta Uzdraitė
28. Austė Kabašinskienė
29. Virgita Kalinovienė

FOTOGRAFIJA
30. Kristina Sereikaitė
31. Juras Eidukas
32. Vaidas Pupelis
33. Dovas Vyšniauskas

SKULPTŪRA
34. Saulius Milašius
35. Valdas Pelegrimas
36. Morta Tursė
37. Vladas Gaidys

TEKSTILĖ
38. Zita Inčirauskienė
39. Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė
40. Margarita Milašienė
41. Aldona Biliūnienė

KERAMIKA
42. Ramūnė Pranckevičiūtė
43. Lina Bekerienė
44. Lina Svirplelė

STIKLAS
45. Justė Kamarauskaitė

KITA
46. Marius Skrupskis

Keletą kūrinių dovanojo privatūs asmenys: Alvydo Latėno „Peizažas su arkliu“ – Arūno Vilkončiaus dovana, Rūtos Martoranos kūrinys – Rūtos ir Valdo Pelegrimų auka, Liudos Liaudanskaitės „Gėlės“ – Virginijos Kvedarienės dovana.

Simona Ševčenkaitė
Pasaulio anykštėnų kūrybos centro kuratorė

 
 
    Atgal...