Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2022-07-07   VILNIUS: anykštėnų vasarą praturtins kelionės
 
 

Himną giedojome prie Prezidentūros

Nuoširdžiai sveikinome Jus su Valstybės (Mindaugo karūnavimo) diena ir liepos 6-ąją, trečiadienį, 20 val. 45 min. tradiciškai kvietėme visus Vilniaus anykštėnus kartu giedoti Lietuvos himną.

Šį kartą rinkomės S. Daukanto aikštėje, prie Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų. Kartu su Vilniaus universiteto choru sugiedojome dar ir studentų himną „Gaudeamus“ bei klausėmės kitų choro atliekamų dainų.

Kviečiame į Vilniaus Anykštėnų Sambūrio kelionę po Dzūkijos kraštą

Liepos 30 d. keliausime maršrutu: Vilnius – Druskininkai – Liškiava – Merkinė – Perloja – Vilnius.

Šios kelionės metu pagerbsime Vilniaus Anykštėnų Sambūrio narę Giedrę Domicelę Tarabildaitę-Kontvainienę (1935–2013) ir jos šeimą: motiną Domicelę Tarabildaitę-Tarabildienę (1912–1985) bei tėtį Petrą Tarabildą (1905–1977), aplankydami Perlojoje jo sukurtą paminklą Lietuvos Didžiajam kunigaikščiui Vytautui, didingai prastovėjusį visą sovietmečio okupaciją. Taip pat prisiminsime ir pagerbsime šio krašto kovotojus už Lietuvos laisvę bei kitus Valstybei nusipelniusius žmones.

Kelionės kaina – 20 Eur.

Į kelionę registruoja: Regina, tel. 8 673 55544, reginasmetonaite@gmail.com, Jolita, tel. 8 620 90788, j.sedauskiene@gmail.com.

Kviečiame į Vilniaus Anykštėnų Sambūrio kelionę po Latviją

Keliausime rugpjūčio 13–15 dienomis, kelionės maršrutas drieksis ir pro Anykščius.

Šios kelionės metu pagerbsime anykštėnę rašytoją ir visuomenės veikėją Liudviką Nitaitę-Didžiulienę (1856–1925), Jelgavoje (buvusi Mintauja) aplankydami vietą, kurioje veikė šios anykštėnės įsteigtas Mintaujos lietuvių gimnazistų bendrabutis. Taip pat pagerbsime Vasario 16-osios signatarus, Mintaujos gimnazijos gimnazistus: prezidentą Antaną Smetoną, ministrą pirmininką kun. Vladą Mironą, ministrą Kazimierą Bizauską ir  agronomą Joną Smilgevičių. Mintaujoje 1893–1895 m. vikaro pareigas ėjo anykštėnas Juozas Tumas-Vaižgantas, nepamiršime ir kitų svarbių ir nusipelniusių asmenybių.

Planuojame, kad kelionės metu aplankysime Rundalės rūmų rožyną, lankysimės Jelgavoje ir rožių mieste Tukume. Pamatysime plačiausią Europoje Ventos krioklį prie Kuldygos, pasivaikščiosime po šio miesto, o taip pat Ventspilio senamiesčius ir pro Kolkos ragą pajūrių atvyksime į Rygą. Iš Rygos pro Salaspilį, Biržų kraštą ir Anykščius grįšime į Vilnių.

Planuojamas maršrutas: Vilnius – Anykščiai – Rundalė – Jelgava – Tukumas – Kuldyga – Ventspilis – Kolkos ragas – Ryga – Salaspilis – Biržų kraštas – Anykščiai – Vilnius.

Nakvynės planuojamos Tukumo  centre (su pusryčiais) ir Rygoje keturių žvaigždučių viešbutyje (su pusryčiais).

Jei bus geras oras ir norėtumėte atsigaivinti bent pabraidydami, rekomenduojame pasiimti maudymosi reikmenis, nes nuo Rygoje planuojamo viešbučio iki Kipsalos paplūdimio tik 5 minutės pėstute.

Galutinis kelionės maršrutas ir lankomi objektai dar yra derinamia

Planuojama kelionės kaina – 160 Eur (įeina TOKS firmos autobuso nuomos kaina, nakvynė su pusryčiais, Rundalės sodo, Jelgavos muziejaus (buvusios Mintaujos gimnazijos) lankymas ir gidų paslaugos (gali būti, kad dar išeis gaivaus vyno taurė, stebint Rygos naktinę panoramą iš viešbučio 10 aukšte esančio restorano).

Į kelionę registruoja: Regina, tel. 8 673 55544, regina.smetonaite@gmail.com, Jolita, tel. 8 620 90788, j.sedauskiene@gmail.com.

-VAS taryba

 
 
    Atgal...