Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2022-07-10   Prezidentas pasveikino žinomus anykštėnus jubiliejaus proga
 
 

Prezidento komunikacijos grupė pranešė, kad Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda liepos 8-ąją pasveikino informatikos mokslų profesorių, vieną aktyviausių Vytauto Didžiojo universiteto atkūrimo iniciatorių ir buvusį rektorių Algirdą Avižienį 90-ojo jubiliejaus proga.

O kitą dieną, liepos 9-ąją, Lietuvos Respublikos Prezidentas pasveikino iš Anykščių kilusį prozininką, vertėją Valdą Papievį jo 60-mečio proga.

T. Kontrimavičiaus nuotraukoje – prof. A. Avižienis (sėdi centre) su sūnumi ir bičiuliais Anykščių miesto šventėje 2019 m.

Prezidentas profesoriui A. Avižieniui padėkojo už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvai ir pasauliui, pabrėžė jo visuomeninės veiklos svarbą.

Mums visiems Jūs visada buvote ir liksite nepaprasto įžvalgumo ir pasišventimo mokslui pavyzdys. Jūsų sukurtos technologijos ne tik leido žmonijai peržengti Saulės sistemos ribas, bet ir išplėtė mūsų suvokiamas žmogiškųjų galimybių ribas. Amžinai liksime Jums dėkingi už iniciatyvą ir parodytą didelį ryžtą Nepriklausomybės aušroje Kaune atkurti Vytauto Didžiojo universitetą“, – sveikinime rašė Prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, A. Avižienio dėka mūsų šalyje radosi daugiau laisvos minties ir naujausių mokslinių idėjų, kurios skatino to meto jaunuolius drąsiau svajoti apie kitokį pasaulį – ir kitokią Lietuvą.

Pasaulio anykštėnų bendrijos Garbės narys prof. A. Avižienis prieš tris dešimtmečius buvo vienas iš Pasaulio anykštėnų bendrijos kūrėjų, kiek laiko ėjęs Bendrijos viceprezidento pareigas.

Lietuvos Respublikos Prezidento sveikinime, adresuotame 60-metį pasitikusiam Vladui Papieviui, rašoma:

„Nepaprastu atidumu, savitu stiliumi bei kalbine ritmika rašote nuo pirmųjų sakinių atpažįstamus tekstus. Esate vienas kūrybiškiausių, skaitytojų dėmesiu bei kritikų vertinimais labiausiai apdovanotų šiuolaikinių Lietuvos rašytojų. Ir kuriate, kaip esate sakęs, „Lietuvoje, kuri nėra maža“: nuo gimtųjų Anykščių iki šiandieninio Jūsų miesto – Paryžiaus“.

Prezidentas padėkojo rašytojui, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui už neišdildomą pėdsaką lietuvių literatūros lauke, mūsų šalies pristatymą užsienyje, tvirtus tiltus tarp Lietuvos ir Prancūzijos ir lietuvių bei prancūzų kultūrų. Taip pat – už nuolatinį rūpinimąsi Lietuvos bendruomeninio ir kultūrinio gyvenimo perspektyvomis.

Šalies vadovas palinkėjo V. Papieviui neblėstančio smalsumo ir tolesnių kūrybinių įkvėpimų.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...