Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2022-07-31   VILNIUS: Vilniaus anykštėnai keliavo po Dzūkiją
 
 

2022 m. liepos 30 d. būrys Vilniaus anykštėnų sambūrio narių keliavo po Dzūkijos kraštą.

Kelionės pradžioje keliautojai aplankė Senąją Varėną, apžiūrėjo bažnyčios šventoriuje neseniai atrastą ir įamžintą M. K. Čiurlionio gimimo vietą, pastovėjo prie paminklo, skirto Lietuvos Respublikos 10-mečiui. Apžvalginės ekskursijos metu buvo proga pasigrožėti ir Varėna.

Perlojoje buvo pagerbti Giedrė Domicelė Tarabildaitė-Kontvainienė ir jos šeima: motina Domicelė Tarabildienė bei tėtis Petras Tarabilda, aplankytas jo sukurtas paminklas Vytautui, didingai prastovėjęs Perlojoje visą sovietmečio okupaciją. Taip pat buvo prisiminti šio krašto kovotojai už Lietuvos laisvę. Perlojoje buvo pasivaikščiota ir kabančiu tiltu per Merkį.

Vėliau Vilniaus anykštėnai vyko į Druskininkus, kur su vietos gide apžiūrėjo žaliuojantį mūsų kurortą, išklausė skulptoriaus Vlado Vildžiūno sukurto paminklo M. K. Čiurlioniui pastatymo istoriją, pasigrožėjo kurorto pagrindine alėja bei gatvelėmis.

Liškiavoje buvo apžiūrėta bažnyčia ir dominikonų vienuolyno ansamblis, ten veikiantis muziejus. Nuo piliakalnių atsivėrė puikus Nemuno vaizdas. Merkinėje apžiūrėta bažnyčia, užlipta ant aukšto Merkinės piliakalnio, pasigrožėta miestelio senamiesčiu.

Vėlai vakare buvo sugrįžta į Vilnių.

-VAS informacija

Irmos Randakevičienės nuotraukoje – Vilniaus anykštėnai prie paminklo Vytautui Didžiajam Perlojoje.

Marytės Grubinskienės nuotraukose – Vilniaus Anykštėnai Druskininkuose prie paminklo M. K. Čiurlioniui.

 
 
    Atgal...