Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2022-09-16   Pro memoria. Aktorius Ferdinandas Jakšys
 
 

2022 m. rugsėjo 15 d., eidamas 86-uosius metus, Vilniuje mirė aktorius, teatro režisierius ir teatrologas, Anykščių rajono garbės pilietis Ferdinandas JAKŠYS (1937–2022).

A+A Ferdinandas Jakšys

Svėdasiškis, nuo 1961-ųjų iki gilios senatvės stebinęs savitu švelniu humoru, kuriuo nuspalvindavo kiekvieną savo vaidmenį scenoje, buvo atpažįstamas kiekvienam vaidybos gerbėjui tiek iš veido, tiek iš balso tembro.

Paskutinį kartą viešame renginyje Anykščiuose dalyvavęs F. Jakšys prieš trejus metus buvo Anykščių miesto šventės svečias, Muziejaus salėje, stebindamas atminties skaidrumu ir ekspresija, atliko poetinę kompoziciją „Tada aš laimingas...“.

Senatvės šviesa spindėjęs aktorius nukeliavo ryškų gyvenimo kelią, palikdamas visą pluoštą pavyzdžių spasilikusiems: kaip kurti dėmesį prikaustančius monospektaklius, kaip į teatro veiklą įtraukti senjorus, kaip pagarbiai populiarinti savo krašto asmenybes, panaudojant asmeninius gebėjimus...

Velionis rugsėjo 16 d. nuo 16 val. bus pašarvotas Vilniuje, Pilaitėje, Šv. Juozapo bažnyčios šarvojimo salėje. Lankymas penktadienį iki 20 val. 30 min., šeštadienį nuo 9 val. iki 12 val. 45 min. Karstas su velioniu išvežamas  rugsėjo 17 d. 13 val. ir laidojamas Vyžuonų (Utenos r,) kapinėse apie 14 val. 30 min.

Pasaulio anykštėnų bendrija

 
 
    Atgal...