Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2022-10-27   Pro memoria. Skulptorius Leonas Vytautas Strioga
 
 

2022 m. spalio 27 d. Kaune. eidamas 93-uosius metus, mirė dailininkas skulptorius, Pasaulio anykštėnų bendrijos ir viso Anykščių krašto kūrybinių iniciatyvų skatintojas Leonas Vytautas STRIOGA (1930–2022).

A+A Leonas Vytautas Strioga. T. Kontrimavičiaus nuotrauka

Paskutinį gyvenimo dešimtmetį itin aktyviai savo kūrybines idėjas ir inspiracijas Anykščiuose pristatęs menininkas paskutinę savo kūrinių parodą „Geležies žaismas“ 2020-ųjų vasarą surengė būtent senųjų Anykščių kapinių teritorijoje aplinkui Koplyčią – Pasaulio anykštėnų kūrybos centrą...

***

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, skulptoriaus Leono Striogos mirties.

„Netekome vieno didžiųjų mūsų skulptorių, kurio kūryboje itin meistriškai, unikaliai skleidėsi lietuviškosios tapatybės ir žmogiškosios būties prasmė. Iš pirmo žvilgsnio paprasti ir aiškūs L. Striogos kūriniai savyje talpina visą gyvenimą: meilę, empatiją, žmogaus ir gamtos harmoniją, kartu – kasdienybės rūpesčius ir amžinųjų vertybių esmes“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas reiškia nuoširdžią užuojautą dėl netekties L. Striogos šeimai, draugams, visai Lietuvos kultūros bendruomenei.

***

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė reiškia nuoširdžią užuojautą dėl skulptoriaus, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Leono Vytauto Striogos mirties.

„Anapilin iškeliavo iškilus menininkas, kurio savitos skulptūros daugel metų džiugino Lietuvos ir pasaulio vaizduojamojo meno gerbėjus. Tai buvo itin talentingas kūrėjas, sugebėjęs originaliai derinti tautinių ir universaliųjų vertybių prasmes. Dėl Leono Vytauto Striogos mirties nuoširdžiai užjaučiu šeimos narius, artimuosius, bičiulius ir visą šalies kultūros bendruomenę “, – sakoma premjerės užuojautoje.

***

Kultūros ministras Simonas Kairys reiškia užuojautą mirus skulptoriui, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Leonui Striogai.

„Netekome itin jautraus, šviesaus ir dvasingo kūrėjo, kuris visą gyvenimą liko ištikimas vienai mūzai – skulptūrai. Kūrėjo, kurio darbuose visuomet buvo ryškus humanistinis ir vertybinis pradas. Kūrėjo, kuris žmoguje ieškojo to, kas gražiausia. Leono Striogos skulptūrose modernumas derėjo su tautine archajika, o jų skiriamuoju ženklu tapo paties skulptoriaus atrasta unikali kapotinė technika. Reiškiu nuoširdžią užuojautą skulptoriaus artimiesiems bei visai Lietuvos kultūros ir meno bendruomenei“, – sako kultūros ministras Simonas Kairys.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...