Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2023-02-16   VILNIUS: Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse kalbėjomės ir apie šiandieną
 
 

Vilniaus Anykštėnų Sambūrio nariai vasario 11-ąją tradiciškai susibūrė švęsti artėjančią Vasario 16-osios šventę.

Nuo 2003-ųjų metų šią Lietuvos valstybės atkūrimo šventę Vasario 16-ąją iškilmingai minėdavome  Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų reprezentacinėje salėje. Tačiau įsikūrus privačiam barui, išskirtinė salė sunyko, prarado savo išskirtinumą bei aurą, joje nebeliko valstybingumo ženklų, tai šį kartą nusprendėme tik apžiūrėti šių Lietuvos valstybingumo namų ekspoziciją.

Tačiau šįkart visai neplanuotai teko susipažinti ir su Kazio Varnelio namais-muziejumi. Dažnai tekdavo praeiti pro šį pastatą Didžiojoje gatvėje, kuris iš išorės atrodė visai nedidelio ploto. Tik užsukę į vidų sužinojome, kad turtinga ir įvairi ekspozicija užima net 42 sales.

Daug kuo domėjomės, bet didžiausią įspūdį paliko tekstilės parodos eksponatai, tarp kurių ir sukurti anykštėnių: Onos Davainienės iš Anykščių rajono Moliakalnio kaimo apie 1930-1935 m. austa lovatiesė bei Apolonijos Kirsnienės (1927–?) iš Anykščių XX a. viduryje austa lovatiesė (nuotraukoje).

Susirinkus vienoje iš Vilniaus kavinių, įvyko tradicinis Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas.

Šiemet jame dalyvavo svečiai anykštėnai Kovo 11-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai Irena Andrukaitienė, Albertas Šimėnas, Stasys Kropas ir buvusi ilgametė Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų vadovė Meilutė Peikštenienė. Signataras Jonas Šimėnas, dėl svarbių priežasčių negalėjęs būti kartu, susirinkusiems Vilniaus anykštėnams perdavė sveikinimą.

Pagrindinį pranešimą padaręs Kovo 11-osios Akto signataras A. Šimėnas apžvelgė istorinius įvykius, kurių metu Vasario 16-osios Akto signatarai, siekdami atkurti valstybingumą, atliko visus svarbius darbus, organizavo įvairias veiklas bei šiam tikslui telkė tautą.

Signataro Alberto ŠIMĖNO pranešimas.

Signatarė I. Andrukaitienė atkreipė dėmesį į didelį rūpestį ir problemas, kaip šiuo metu Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namuose, istoriniame Lietuvos Valstybės Atkūrimo Akto pasirašymo kambaryje yra pagerbiami Vasario 16-osios signatarai, kaip jie pristatomi lankytojams.

Signataras S. Kropas apžvelgė šių dienų aktualijas, susijusias su valstybingumo stiprinimu, o pranešimą baigė optimistiškai, akcentuodamas jaunų žmonių darbus valstybės ateities vardan.

Buvusi Signatarų namų vadovė M. Peikštenienė prisiminė mūsų, Vilniaus Anykštėnų Sambūrio, rengtus Vasario 16-osios minėjimus Signatarų namuose. Pasak M. Peikštenienės, jie kartu su Signatarų namų organizuotu vaikų piešinių konkursu buvo Vasario 16-osios švenčių pradžia tuose istoriniuose valstybingumo namuose.

Padėkoję garbiems pranešėjams, jaukiai pabendravome prie vaišių stalo.

Regina Smetonaitė

Irmos Randakevičienės nuotraukos

 
 
    Atgal...