Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2023-03-29   Pro memoria. Muzikas Balys Meldaikis
 
 

2023 m. kovo 28 d. Anapilin iškeliavo maestro Balys MELDAIKIS. Mokytojui, kompozitoriui buvo 75-eri.

A+A Balys MeldaikisPrisiminimais apie visam Anykščių kraštui svarbų asmenį, išugdžiusį ne vieną garsų muzikantą, su „Anykštos“ skaitytojais pasidalijo B. Meldaikio mokiniai, pažįstami, bendradarbiai.

Guoda Indriūnaitė – profesionali pianistė, šiuo metu pati mokanti groti – buvo B. Meldaikio mokinė. Apie savo mokytoją ji atsiliepė itin šiltai: „Prisimenu Balį kaip ypatingai šviesaus, ramaus, žaismingo charakterio žmogų, – jis buvo labai švelnus dėstydamas. Aš visad maniau, jog jis žinodavo labai daug įvairiausiais klausimais, bet mėgo sugluminti vis spontaniškai pajuokaudamas – kai kada nesuprasdavau, ar jis kalba rimtai, ar juokauja. Aš, būdamas vaikas, mėgau su juo žaisti slėpynių, valgyt picą kitapus gatvės.

Man jis labai imponavo kaip įvairiapusė asmenybė – kaip menininkas, atlikėjas, ne tik pedagogas. O visų svarbiausia – draugas. Tai daug talentų savyje turintis žmogus, bet tuo pačiu toks paprastas ir artimas širdžiai, kuklus muzikos ir Anykščių mylėtojas“, – sakė G. Indriūnaitė, išugdyta būtent B. Meldaikio ir jo žmonos Irutės.

„Muzikos mokykloje su juo nesusidūriau, tik prasilenkdavome koridoriuje, tad iš to laiko nedaug kas ir išlikę. Išlikę daugiau jau tada, kai aš grįžau į Anykščius: tai – visada geros nuotaikos, visada ką turintis pasakyti, mėgstantis kartu ir groti, ir bendrauti žmogus. Su juo buvo lengva pasikalbėti apie viską, nesvarbu, kokia tai bebūtų tema. O kai prisėsdavo prie fortepijono klaviatūros, gyvendavo visiškai kitą savo gyvenimą – čia groja, čia atsisuka, šypsosi. Betarpiškas, mielas žmogus“ – apie B. Meldaikį kalbėjo Anykščių menų centro direktorius, dainininkas Tomas Tuskenis.

B. Meldaikis yra buvęs ir Anykščių rajono savivaldybės mero Sigučio Obelevičiaus visuomeninis patarėjas.

„Tai buvo išskirtinės inteligencijos žmogus. Jis ko gero niekada per savo gyvenimą nieko nėra įžeidęs, nedorai pasielgęs. Buvo labai gabus maestro – jis kūrė muziką, gal tai ir ne visiems žinoma, bet reiškėsi kaip kompozitorius. Per jo rankas parėjo ne viena karta muzikos mokyklos mokinių. Gaila, kad tokie žmonės išeina“, – sakė S. Obelevičius.

B. Meldaikis bus pašarvotas laidojimo namų didžiojoje salėje (Vilniaus g. 27). Atsisveikinti su B. Meldaikiu bus galima nuo penktadienio 12 val. Šv. Mišios Anykščių Šv. Mato bažnyčioje vyks šeštadienį 11 val., išlydėjimas – 12 val. 30 min.

Sigita Pivorienė ir „Anykštos“ redakcija

 
 
    Atgal...