Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2023-05-04   Alfredas Motiejūnas: „Man patinka fotografuoti rūką, lietų, snygį“
 
 

Ilgai derinau savo vizitą pas fotografą Alfredą Motiejūną. Anykščių fotometraštininkas mudviejų susitikimą vis atidėliojo.

Kai fotografą aplankiau, radau jį susimąsčiusį, prisiminimuose paskendusį. Ant Alfredo darbo stalo gulėjo nedidelės krūvelės su jo vaikystės ir jaunystės metų nuotraukomis. Paėmęs pirmąsias fotografijas į rankas, kūrėjas ėmė pasakoti, kokie palaimos virpuliukai užplūsdavo jo vaikišką kūnelį, kai krikšto tėvas Augustas leisdavo nuspausti fotoaparato mygtuką.

„Dėdė fotografuodavo kaimo vaikus, o paskui kiekvienas mažylis gaudavome po nuotrauką dovanų“, – kalbėjo Vėjeliškių kaime gimęs fotografas.

Tėvams persikėlus į Anykščius, beveik visi Alfredo draugai turėjo įsigiję fotoaparatus. Fotoaparatas „Smena“ buvo pati didžiausia paauglio svajonė. Vaikinukas neprašė, kad tėvai jo troškimą išpildytų. Dėjo monetą prie monetos, kol surinko reikalingą sumą. Kai Alfredas sutaupytas kapeikas nusinešė į parduotuvę, kurioje buvo fotoprekių skyrelis, monetas pardavėjai teko sverti, nes kapeikų buvę labai daug. Surinktų pinigų kaip tik užteko išsvajotajam fotoaparatui. A. Motiejūnas prisimena, kaip jo pirmasis fotoaparatas buvo pažymėtas mažyčiu ženkliuku „Oktiabr-50“.

Plačiau – Birutės Venteraitienės publikacijoje...

 
 
    Atgal...