Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2023-05-19   Partizaniškajam pavasariui atminti – Tėvynę mylinčiųjų sąskrydis
 
 

Gegužės 13-ąją Andrioniškyje ir Niūronyse A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus surengė paskutiniojo partizaniškojo pavasario 70-mečio atminties renginį. Čia vyko Anykščių krašto partizanų ir jų palikuonių bei Tėvynę mylinčių žmonių sąskrydis.

Renginio pradžia Andrioniškyje.

Renginio dalyviai prie Andrioniškio bažnyčios.

Šventine rikiuotė su vėliavomis vidurdienį prasidėjo prie paminklo Karaliaus Mindaugo srities partizanų vadui Antanui Slučkai-Šarūnui. Šv. Mišias už Tėvynę ir jos gynėjus Andrioniškio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje koncelebravo Andrioniškio klebonas Mindaugas Šakinis ir Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, pasakęs įsimintiną pamokslą.

Popietę sambūris tęsėsi Arklio muziejaus Striukų sodyboje Niūronyse. Pranešimą apie partizanų kovas Anykščių krašte skaitė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro Istorinių tyrimų programų skyriaus vyriausiasis istorikas Gintaras Vaičiūnas. Autentiškais prisiminimais apie antisovietinį pasipriešinimą dalinosi legendinis Algimanto apygardos partizanas Jonas Kadžionis-Bėda ir Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas.

Sambūris Arklio muziejaus klojime.

Sąskrydžio dalyvius pasveikino Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas dr. Gvidas Rutkauskas ir kiti svečiai. Partizanų artimieji dalinosi savo atsiminimais apie artimus žmones, buvo pristatomos patriotinės dainos, vyko partizaniškieji pietūs, ieškota Arklio muziejuje įrengtos partizanų slėptuvės.

Partizaniškųjų vaišių teko paragauti ir Anykščių merui K. Tubiui.

Sambūrio organizatoriams talkino Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Anykščių 505-oji  pėstininkų kuopa ir Lietuvos  šaulių sąjungos Plk. Prano Saladžiaus 9-osios rinktinės Anykščių 901-oji šaulių kuopa.

-anykstenai.lt

Raimondo Guobio nuotraukos

 
 
    Atgal...