Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2024-07-28   Anykščiai per Šv. Oną vėl pražydo floristiniais kilimais ir kompozicijomis
 
 

Dvidešimt du kūriniai iš pačių įvairiausių gamtos padovanotų žaliavų – toks 2024-ųjų tarptautinio floristinių kilimų konkurso „Anykščių kurorto spalvos“ rezultatas.

Pirmą kartą per beveik du dešimtmečius besitęsiančią konkuros istoriją absoliučią daugumą kūrinių pateikė ne Anykščių krašto kūrėjai. Liepos 26-ąją A. Baranausko aikštėje triūsė tik šešios anykštėnų kūrybinės komandos, užtat savo išmonę rodė keturi užsienio šalių konkurso dalyviai, atvykę iš Ispanijos, Italijos ir Latvijos, taip pat įvairių Lietuvos regionų atstovai, keliave nuo Telšių, Mažeikių, Elektrėnų, Kaišiadorių, Švenčionių ir kitur.

Anykščių šventės „Romanas tęsiasi“ įkarštyje liepos 27-ąją gražiausius floristinius kilimus išrinko komisija, kuriai vadovavo Vilniaus anykštėnas dailės pedagogas prof. Arvydas Šaltenis.

Pagrindinėje didžiųjų kilimų A grupėje varžėsi 9 komandos, pateikusios įspūdingus kūrinius.

Pirmoji vieta skirta Telšių rajono Mitkaičių kaimo bendruomenei, sukūrusiai kilimą „Ar miške čia stoviu, ar danguj, ar rojuj?“. Šis kilimas buvo įvertintas ir specialiuoju prizu kaip labiausiai patikęs žiūrovams.

Antroji vieta skirta Ispanijos floristams iš Ponteareaso už kilimą „Danguje įrašytas kelias“, kuraime pristatomas garsiausias piligrimų kelias į Santjago de Kompostelą. Ispanų kilimas sukurta tokia technika, kokia jie kuriami jau daugiau nei 200 metų, o ypatingą kvapą skleidė džiovinti ir smulkinti eukaliptų lapai.

Trečioji vieta atiteko Latvijos Vecumniekio floristikos studijai už kilimą „Spalvingi sapnai virš žemės, spalvingi sapnai virš mūsų“, kurį iškart apsupo Anykščių bitės – jo kūrybai buvo panaudoti ir bičių koriai su medumi.

A grupėje taip pat varžėsi floristikos meistrai iš Italijos Pietra Ligurės, sukūrę kompoziciją „Anykščiai lietuvių tautos širdyje“ su įspūdingu Anykščių herbu, kurį, kaip pastebėjo italai, supa Italijos vėliavos spalvų vainikas.

„Anykščių šilelio margieji sūkuriai“ – taip pavadintą kilimą sukūrė Anykščių rajono Burbiškio kaimo bendruomenė, kvietusi įsisukti į tuos sūkurius, apsvaigti ir atsipalaiduoti.

Floristė Daiva Maldžiuvienė iš Kaišiadorių sukūrė kilimą „Žvilgsnis nuo drugelio sparnų“, išryškindama gamtos ir žmogaus sukurtų objektų įvairovę.

Kūrybinė LS studija iš Mažeikių savo kilimu „Tarp 50 rudenėjančių atspalvių“ siekė parodyti gamtoje vyraujančios žalios spalvos atspalvius.

Anykščių rajono Raguvėlės moterų klubas į kilimą „Tęsinio belaukiant“ įpynė tik Raguvėlės darželiuose ir pievuose surinktus augalus.

Varėnos kultūros centro floristinis kilimas „Bičiulystė“ buvo sukurtas M. K. Čiurlionio tokio paties paveikslo motyvais, panaudojant dzūkams labiausiai įprastas augalines žaliavas.

B grupėje buvo sukurti aštuoni mažesnio formato floristiniai kilimai. Gražiausiu iš jų komisija pripažino Anykščių rajono Katlėrių kaimo bendruomenės kilimą „Žaliųjų Anykščių atspindžiai“, sukurtą kaip pasididžiavimą savo krašto gamtos grožiu ir turtais.

Antroji vieta skirta anykštėnams Lietuvos socialdemokratų partijos atstovams, sukūrusiems kilimą „Gyvastis“, vaizduojantį medį, jungiantį dabartį ir ateitį.

Trečioji vieta atiteko Anykščių rajono Ažuožerių moterų klubui už kilimą „Spalvomis kvepiantys sodai“, kuris liudijo, kaip soduose keičiasi nuostabi spalvų gama.

Šioje grupėje dalyvavusi Kaišiadorių rajono Kruonio kultūros centro komanda sukūrė kilimą „Liepa“, kuris liudijo, kuo turtinga Moteris.

Elektrėnų savivaldybės Alesninkų asociacijos „Gyventi bendrystėje“ kilimas „Miško spalvų simfonija“ atkūrė tikro miško plotelį Anykščių centre, akį traukė gamtos natūralumu.

Ignalinos rajono Ceikinių kaimo bendruomenės kilimas „Kurortiniai takai ir pievos“ sujungė abi vietoves gamtiniais saitais.

Vilniečio floristo Nerijaus Navicko kilimas „Spalvoti tautiniai motyvai“ atskleidė tautinės ornamentikos, labiau matomos tekstilėje, grožį.

Kilimą iš natūralių Latvijoje augančių žaliavų „Gamta + žmogus – (bendra)kūrėjas“ nuaudė Maduonos rajono Parvaldės kaimo rankdarbių klubo „Zelgauska“ moterys.

C grupėje tarp penkių besivaržiusių erdvinių floristinių kompozicijų pirmąja vieta buvo įvertintas Anykščių socialinės globos namų kūrėjų darbas „Siauruku į žaliąjį kurortą“.

Antroji vieta atiteko Švenčionių rajono Pabradės bendruomenei „Domus“ kompoziciją „Vasaros spalvų sūkury“.

Trečioji vieta skirta Radviliškio rajono kūrėjoms Jūratei Rostauskienei, Rasai Juodienei, Daivai Staškūnienei ir Rasai Pilipavičienei už kompoziciją „Nubudusio šilo muzika“.

Šioje grupėje paip pat varžėsi kūrėja iš Vilniaus Kristina Šaltytė, pateikusi tarp medžių nusidriekusią kompoziciją „Ryšiai“.

Ignalinos rajono Ceikinių kaimo bendruomenė atgabeno į Anykščius kompoziciją „Kurortinė ramybė“, skatindama kurortą sieti ne su pramogomis, o su vieta, kur galima surasti ramybę.

Konkursą organizavo Anykščių menų centras, jo dalyviai pasidalijo daugiau kaip 5 tūkst. Eur prizinį fondą.

Tautvydo Kontrimavičiaus nuotraukos

Plačiau apie ankstesnių metų floristinius kūrinius – mūsų svetainės archyve...

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...