Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2024-12-18   Petro Tarasenkos gimtinėje – memorialinis paminklas
 
 

Gruodžio 16-ąją anykštėnai grąžino garbės skolą vienam žymiam savo kraštiečiui. Tą dieną pagarbos gimtajame krašte sulaukė Lietuvos kariuomenės karininkas ir Vyties Kryžiaus kavalierius, archeologas, paveldo apsaugos pradininkas ir muziejininkas, rašytojas Petras Tarasenka (1892–1962).

Memorialinis paminklas Karališkių kaime.

Gimtajame Karališkių kaime Anykščių rajono savivaldybės iniciatyva buvo pastatytas memorialinis paminklas, nuo šiol žymėsiantis P. Tarasenkos gyvenimo ištakas. Skuptorius Kęstutis Musteikis lauko rieduliu atspindėjo keletą savitųjų simbolių, būdingų pagerbtajam asmeniui: jis pirmasis į grožinę literatūrą atvedė sakmes apie keliaujančius akmenis, jis buvo aistringas riedulių su įvairiais rašmenimis tyrinėtojas.

Renginio dalyviai Karališkiuose.

Tą pirmadienio popietę savivaldybės atstovai – vicemeras Dainius Žiogelis, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė, vyriausioji specialistė Daiva Stankevičienė, Tarybos nariai – kartu su istorikais dr. Gintautu Zabiela, Gintautu Šeikiu, paveldosaugininke dr. Jurgita Zabieliene, skulptoriumi Kęstučiu Musteikiu lankėsi P. Tarasenkos gimtinėje Karališkių kaime. Prie paminklinio akmens buvo padėtos gėlės, pasidalinta istoriniais pasakojimais apie šią vietovę ir jos gyventojus.

Pokalbiai apie P. Tarasenkos kilmę, jo įdirbį, tyrinėjant bei įpaveldinant Lietuvos piliakalnius, juos atvedant į grožinę literatūrą, tęsėsi antroje renginio dalyje Anykščių L. ir S. Didžiulių bibliotekoje. Istorijos dialogus „Užburtų lobių ieškotojas“ vedė A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus Krašto istorijos skyriaus vedėjas Tautvydas Kontrimavičius. Bibliotekoje buvo parengta P. Tarasenkos knygų paroda.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...