Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-03-31   Pro memoria. Muzikas ir rašytojas Antanas Paulavičius
 
 

Eidamas 85-uosius metus, 2008 m. kovo 28 d. Kaune mirė iškilus anykštėnas, įvairiapusio talento muzikas ir rašytojas, aktyvus visuomenininkas Antanas PAULAVIČIUS (1924-2008).

Visas jo gyvenimas – turtinga ir įvairiaspalvė mozaika.

1944-aisiais – Anykščių gimnazijos pirmosios laidos abiturientas, Povilo Plechavičiaus Vietinės rinktinės kariūnas.

1947-aisiais – Vilniaus universiteto studentas lituanistas, jau pramokęs smuikuoti, bet labiau susižavėjęs literatūrine kūryba.

1950-aisiais – tremtinys Krasnojarsko krašte, chorvedys ir lietuvių tremtinių vaikų vedlys į muzikos pasaulį.

1957-aisiais – ir muzikos, ir lietuvių kalbos mokytojas Žemaitijoje, Raseinių rajone.

1967-aisiais – mokyklos vadovas, žinomas chorvedys Raseiniuose.

1977-aisiais jo paruošti Kauno moksleiviai skina "Dainų dainelės" ir kitų konkursų laurus, Kaune dainuoja jo įkvėpti vaistininkai.

1988-aisiais jis suburia Kaune pirmąjį Lietuvoje politinių kalinių ir tremtinių chorą, pradeda rengti poezijos ir dainų šventes "Leiskit į Tėvynę".

1998-aisiais jo dainos skamba šventėse ir pamaldose, knygynuose neužsiguli eilėraščių ir dainų knygos, ką tik išleistas romanas, o mintyse – net keli nauji memuariniai leidiniai.

2005-aisiais jis pirmasis prabyla apie XX amžiaus lietuvių kovas herojine poema "Partizanas Daumantas", o pats iškilmingais momentais įsisega valstybinius apdovanojimus.

2007-aisiais lyg gulbės giesmė nuskamba jo kūrybos rinktinė "Parvesk į žemę pažadėtą".

Didžiulis būrys bendražygių, spėjusių patirti jo asmenybės skleistą šilumą, kovo 30-ąją palydėjo Antaną Paulavičių į paskutiniąją kelionę Kauno Petrašiūnų kapinių panteone – ten, kur ilsisi labiausiai savo miestui ir visai Lietuvai nusipelnę kauniečiai.

"Petrašiūnų panteono senapušės čia lyg Anykščių šilelis ošia", – tyliai stebėjosi garbų Anykštėną į paskutiniąją kelionę lydėję kraštiečiai.

 
 
    Atgal...