Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-05-28   Pro memoria. Bibliotekininkė Birutė Bulotienė
 
 

Šių metų gegužės 26 dieną nustojo plakusi Anykščių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ilgametės direktorės Birutės BULOTIENĖS (1946-2008) širdis.

Birutė Pakalnytė-Bulotienė gimė 1946 metų rugsėjo 20 dieną Utenos rajono Šeiminiškių kaime, paskui mokėsi Utenos 2-ojoje vidurinėje mokykloje. Meilės knygoms, lietuvių literatūrai ji sėmėsi mokytojo ir rašytojo, tuomet ten dėsčiusio lietuvių kalbą ir literatūrą, Rapolo Šaltenio pamokose. Gal tai iš dalies turėjo įtakos, kad savo kelrode ji pasirinko bibliotekininkystę ir Vilniaus universitete įgijo bibliotekininkės-bibliografės specialybę.

1968-ieji metai – jos bibliotekinio darbo pradžia. Jauna specialistė pradėjo dirbti Anykščių rajono Žviliūnų kaimo bibliotekoje. Jau tada ji suprato, kad svarbu nuolat siekti ko nors naujo, padaryti kažką gražiau, geriau, ką nors atrasti savo ir kitų džiaugsmui... Po metų Birutė respublikiniame konkurse buvo apdovanota "Geriausio jaunojo bibliotekininko diplomu".

1984-aisiais Birutė Bulotienė buvo paskirta tuometinės Anykščių rajono centrinės bibliotekos direktore ir  vadovavo bibliotekai dvi dešimtis metų. Kaip vadovė ji skatino kolektyvą bibliotekiniame darbe diegti naujausias darbo formas, brandinti idėjas, kurti ir puoselėti naujas tradicijas, organizuoti knygą ir Anykščių krašto kultūrą populiarinančias šventes. Labai daug triūso ir energijos ji įdėjo besirūpindama, kad biblioteka turėtų geresnes, erdvesnes patalpas, aktyviai dalyvavo Anykščių rajono kultūriniame ir visuomeniniame gyvenime. 1996 metais už nuoširdų ir gerą darbą, 1997 metais – už gerą vadovavimą rajono bibliotekoms bei rūpinimąsi krašto kultūra Birutė buvo apdovanota Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos padėkos raštais.

2004-aisiais, pablogėjus sveikatai, Birutė Bulotienė paliko darbą bibliotekoje. Gal nebuvo dienos, kad bibliotekininkai nebūtų prisiminę savo buvusios kolektyvo vadovės, jos darbų, sumanymų, veiklos, kuriamo kolektyvo klimato... Tačiau visišku jos išėjimu pačiame alyvų žydėjime – be galo sunku patikėti.

Šviesus Birutės Bulotienės atminimas visam laikui liks mūsų širdyse. Praradimo juodą valandą nuoširdžiai užjaučiame velionės artimuosius.

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos kolektyvas

 
 
    Atgal...