Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-07-15   Pro memoria. Mokytoja Petronėlė Dagytė
 
 

2008 m. birželio 30 dieną, eidama 86-uosius metus, Svėdasuose mirė mokytoja ir literatė Petronėlė DAGYTĖ (1923-2008).

Gimusi 1923 m. vasario 13 dieną, P. Dagytė augo šviesioje, išsilavinusioje šeimoje. Jo tėvai dešimtmetį buvo gyvenę Jungtinėse Amerikos Valstijose, puikiai suprato žinių vertę ir leido savo vaikus į mokslus.

Petronėlė irgi mokėsi ir apie 1942 m. baigė Anykščių progimnaziją, kur kartu su ja mokėsi Ona Sedelskytė, Bronė Šermukšnytė-Seneckienė, Algirdas Čižas ir daug kitų iškilių anykštėnų.

Paskui ji daug metų dirbo pradinių klasių mokytoja – iš pradžių Sliepšiškio kaimo pradinėje mokykloje, paskui Svėdasų vidurinėje mokykloje. P. Dagytė labai mylėjo vaikus, atidavė jiems visą širdį, visiems ir kiekvienam rasdavo paguodos žodį. Ji sugebėjo dirbti taip, kad nė vienas nelikdavo nuskriaustas, neišgirstas, nesuprastas.

P. Dagytė buvo išskirtinės tolerancijos Žmogus. Ji be galo mylėjo Dievą, Tėvynę, gamtą, to mokė ir kitus savo išmintimi ir gyvenimo pavyzdžiu.

Ji taip pat paliko gausų kūrybinį palikimą, daugiausia – eilėraščių vaikams. Tik maža jos kūrybos dalelė buvo išspausdinta Svėdasų literatų klubo "Sietuva" 2007 metais išleistoje jos knygelėje "Augau augau ir užaugau".

P. Dagytės gyvenimas buvo nelengvas, bet labai prasmingas ir šviesus. Ji tiesiog išdalino save visiems po trupinėlį ir užgeso it žvakelė.

Artimieji

 
 
    Atgal...