Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-07-17   Vilties šviesa virš Puntuko sklinda ir po dešimtmečių
 
 

Naktį iš liepos 16-osios į 17-ąją ir šiemet Puntuką supo šimtai anykštėnų.

Nuo 1988 m. vasaros čia kasmet minimos legendinių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio metinės jų žūties valandą, šiemet – 75-osios.

Senosios Anykščių inteligentijos įkvėpta tradicija tą naktį papuošti pirmąjį Lietuvoje paminklą didvyriams lakūnams kasmet tęsiama vis naujais akcentais. Šiemet jie – tragiški, nes šalia tradicinės Trispalvės atsirado sudužusios "Lituanicos" sparno ir propelerio liekanų simboliai.

Didvyrių žygio istorija čia prakalbo atminimo vakaro vedėjų Vilmos Paulauskaitės ir aktoriaus Petro Venslovo lūpomis, ...

... savo senelį Juozapą, 1933 m. gyvenusį Čikagoje ir tikriausiai simboline auka irgi išlydėjusį lakūnus į jų žygį prisiminė architektas ir dainininkas Algirdas Kaušpėdas, ...

... o lakūnus pagerbęs Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas vadino Puntuką tvirčiausiu Lietuvos akmeniu, kuris jau 65 metai yra "Lituanicos" skrydžio paminklas.

Toli po Anykščių šilelį aidėjo dainos ir giesmės, kurias tą naktį prie Puntuko atliko Vilniaus įgulos Karininkų ramovės vyrų choras "Aidas" ir Kauno muzikinio teatro solistas Tomas Ladiga, ...

... Anykščių kultūros centro vyrų ansamblis, vadovaujamas Rimvydo Griauzdės, ...

... ir solistė anykštėnė moksleivė Eglė Bulotaitė iš vokalinės grupės "Puela" su Anykščių kultūros centro darbuotojų grupe.

Simbolinė tiltą tarp 1933-ųjų ir 2008-ųjų nutiesė Anykščių "Gojaus" šokėjai, pateikę vieno ir kito laikmečio šokių kompozicijas.

Lakūnų priesaką aukotis Jaunajai Lietuvai prie Puntuko aidu atkartojo Anykščių meras Sigutis Obelevičius, apdovanojęs Anykščių jaunimą dabar garsinančias jaunąją pianistę Simoną Cimbalistaitę (dešinėje) ir jaunąją biatlonininkę Kotryną Vitkūnaitę.

Simbolinis prizas už saugomą tradiciją puošti Puntuką buvo įteiktas ir gydytojai Ledinai Kaladienei – tai ji kartu su jau mirusiomis savo mama Janina Kaušpėdiene ir mokytoja Ona Šakėniene buvo šios tradicijos pradininkės.

Kaip ir kasmet, Puntuką vėl apšvietė akis į dangų pakelti skatinanti vilties šviesa. Šiemet šią garbingą misiją atliko Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis, kurį iš Panevėžio atskraidino ir su įgula pilotavo kapitonas Gintautas Griauzdė – Anykščių vargonininko ir chorvedžio R. Griauzdės vyresnysis brolis.

Tautvydo Kontrimavičiaus nuotraukos

 
 
    Atgal...