Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-08-19   Pro memoria. Aktorius Algimantas Masiulis
 
 

2008 m. rugpjūčio 19-osios rytą, eidamas 78-uosius metus, po sunkios ligos mirė Lietuvos teatro ir kino riteris – Kauno valstybinio dramos teatro aktorius, Juozo Miltinio mokinys Algimantas MASIULIS (1931-2008).

Gimęs ir augęs Surdegyje (Anykščių r.), jaunystėje, būdamas dar tik septyniolikmetis, pasukęs tiesiai į Juozo Miltinio buriamą teatro trupę Panevėžyje, jis visą gyvenimą išliko scenos žmogus, netramdęs savo talento, leisdamas jam išsilieti ir piešiniuose, ir dienoraščio puslapiuose.

Per šešiasdešimt karjeros metų A. Masiulis sukūrė per 160 vaidmenų Panevėžio ir Kauno dramos teatruose, nusifilmavo daugiau kaip 100 įvairių šalių kino filmuose.

Likimo dovana aktoriaus gimtinei – paskutinieji aktoriaus vaidmenys scenoje bei kine buvo sukurti būtent Anykščių krašte. Tai vyskupas Antanas Baranauskas Anykščių kultūros centro režisierės Rūtos Smalskienės inscenizacijoje "AB vienetas" pagal Rimanto Vanago kūrinį (2005 m.) bei Senis šiemet pristatytame Vytauto V. Landsbergio vaidybiniame filme "Kai aš buvau partizanas", kuris 2007 m. buvo filmuotas Kurklių I kaime (Anykščių r.).

Aktoriaus kelyje nuolat pynėsi kūrybos džiaugsmas ir kančia, atradimai ir pyktis – nuo talento neatsiejamos emocijos. Reiklus aplinkiniams ir dar labiau sau pačiam, A. Masiulis pasižymėjo sugebėjimu nuspalvinti savo herojus taip, kad žiūrovas jaustų charakterio pilnatvę. Todėl net ir neigiamas A. Masiulio personažas dvelkdavo realumu, likdavo patrauklus ir suprantamas.  

"Mene jokių receptų nėra, – teigė legendinės J. Miltinio teatro mokyklos auklėtinis A. Masiulis. – Menas yra žmogaus veikla, kuriai daro įtaką ir intelektas, ir fantazijos, ir pasąmonė, ir slapti troškimai... Menas yra tai, ko negalima išmokyti ar išmokti. Menas neturi taisyklių ir išvis nėra mokslas, bet menininkui kelia etinius ir moralinius reikalavimus. Jis neturi teisės niekinti žmogaus ar atimti viltį".

Pasaulio anykštėnų bendrija saugos Algimanto Miltinio kaip jautraus žmogaus, išgyvenusio kūrybos pilnatvę ir tobulai mokėjusio padaryti įspūdį žiūrovui, atminimą.

Velionis pašarvotas Kauno valstybinio dramos teatro Palėpės salėje. Lankymas – rugpjūčio 21 d. nuo 11 iki 20 val., rugpjūčio 22 d. – nuo 10 iki 13 val. 22 d. 9 val. bus laikomos Šv. Mišios Kauno Mykolo Arkangelo (Įgulos) bažnyčioje. Kūnas išnešamas penktadienį 13 val. Laidotuvės vyks Petrašiūnų kapinėse panteone.

Tautvydo Kontrimavičiaus nuotrauka

 
 
    Atgal...