Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-09-23   Pro memoria. Mokytojas Jaroslavas Markuckas
 
 

Baigdamas 80-uosius metus, 2008 m. rugsėjo 21 dieną Troškūnuose (Anykščių r.) mirė pedagogas ir publicistas Jaroslavas MARKUCKAS (1928-10-28 – 2008-09-21).

Šiandien išgyvename netektį ir skausmą, nes iš gyvenimo išėjo didelis Troškūnų Žmogus, Mokytojas, mūsų Direktorius Jaroslavas Markuckas. Kelis dešimtmečius Jis praleido Troškūnuose ir vadovavo mokyklai. Jo darbą aukštai įvertino tuometinė sovietinė valdžia. Tačiau manome, kad šiandien svarbiau pasakyti tai, koks žmogus buvo Direktorius mums, mokytojams, ir mokiniams.

Direktorius Jaroslavas Markuckas žavėjo dvasine elegancija, elgesio kultūra, mokėjimu bendrauti, suprasti kitą žmogų. Į jį kiekvienas galėjome atsiremti skausmo ar liūdesio valandą. Direktorius buvo vienodai reiklus mums visiems. Jis sugebėjo suburti kolektyvą svarbiausiam tikslui – mokinių mokymui ir auklėjimui. Mokiniams jis buvo ne tik mokytojas ir vadovas, bet ir vyresnysis draugas, gebantis išklausyti ir suprasti jauną žmogų. Kiekvieną abiturientų laidą į gyvenimą Direktorius palydėdavo ne trafaretiniais pamokymais, bet su dideliu žmogišku nerimu ir rūpesčiu, kad jauni žmonės nepasiklystų gyvenimo kelyje, kad juos lydėtų sėkmė.

O šiandien Jo nebėra. Tačiau jis lieka gyvas mūsų prisiminimuose, mūsų širdyse. Mes laimingi, kad dirbome ir mokėmės geroje mokykloje, vadovaujami puikaus direktoriaus.

Gilaus skausmo valandą nuoširdžiausiai užjaučiame žmoną Bronę, sūnus Arvydą ir Valdą.

Troškūnų Kazio Inčiūros vidurinės mokyklos bendruomenė,
buvę mokiniai ir bendradarbiai

 
 
    Atgal...