Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2009-02-18   Edukacinis projektas "LIETUVOS DAILĖS ISTORIJOS ESKIZAI-2009"
 
 

Edukacinis projektas

"LIETUVOS DAILĖS ISTORIJOS ESKIZAI-2009"

Lietuvos dailės istorikų draugija jau ketvirtus metus tęsia edukacinį projektą "Lietuvos dailės istorijos eskizai" ir kviečia į paskaitas šešiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Alytuje, Anykščiuose, Birštone ir Utenoje.

Lietuvos dailės istorikų draugija maloniai kviečia visus besidominčius Lietuvos kultūra, dailės istorija bei paveldo aktualijomis į viešųjų paskaitų ciklą "Lietuvos dailės istorijos eskizai". Šių paskaitų tikslas – atskleisti pastaraisiais metais ypač aktyvių Lietuvos dailės tyrinėjimų gausius mokslinius atradimus.

Kad šie atradimai nebūtų "vartojami" vien tik siaurame mokslininkų rate, paskaitų ciklo skaitovai – profesionalūs dailės istorikai, pasirengę populiariai pristatyti savo darbo rezultatus. Todėl "Lietuvos dailės istorijos eskizuose" bus ne chronologiškai dėstoma Lietuvos dailės istorijos raida, bet aptariami patys naujausi, įdomūs ir aktualūs tyrinėjimai.

Tikimės, kad gausiai iliustruotos paskaitos padės atskleisti išsamesnį ir pilnesnį Lietuvos visuomenės ir kultūros savitumą, kultūrinės sanklodos ir meno kaitą įvairiais istoriniais laikotarpiais, paskatins geriau ir giliau pažinti Lietuvos kultūros vertybes.

Projektą remia Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Lietuvos Respublikos Kultūros rėmimo fondas ir Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos

Anykščiuose paskaitos vyksta antradieniais 16 valandą Anykščių kūrybos ir dailės mokykloje (J. Biliūno g. 21, tel. (8 381) 52953)

Paskaitų grafikas:

2009 m. sausio 27 d. Dr. Rima VALINČIŪTĖ-VARNĖ. Gotikos skulptūra Lietuvoje.

2009 m. vasario 24 d. Jolanta BERNOTAITYTĖ. Kuo įdomūs daktaro Jono Basanavičiaus portretai?

2009 m. kovo 17 d. Doc. dr. Aušrinė SLAVINSKIENĖ. Unikalus XIX a. leidinys – Jono Kazimiero Vilčinskio "Vilniaus albumas".

2009 m. balandžio 21 d. Indrė ŠURKUTĖ. Šv. Antano Paduviečio ikonografija Lietuvos baroko dailėje.

2009 m. rugsėjo 22 d. Prof. dr. Laima ŠINKŪNAITĖ. Šv. Brunonas Kverfurtietis ir Lietuvos vardo tūkstantmetis.

2009 m. spalio 20 d. Raimonda NORKUTĖ. Angelų vaizdavimo tradicija ir reikšmė bažnytinėje dailėje.

2009 m. lapkričio 17 d. Dr. Jolanta ZABULYTĖ. Lietuvos medinių kryžių formos tarptautiniame kontekste.

 
 
    Atgal...