Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2009-05-25   Pagulbyje – penktieji poezijos atlaidai
 
 

Šeštadienį, gegužės 30 dieną, Pagulbio kaime (Alantos seniūnija, Molėtų r.) jau penktą kartą rengiami tradiciniai poezijos atlaidai ir Pagulbio – Kazimiero Jakučio romantiškų vakarų "Aš tą kraštą seniai bemačiau..." turo po Lietuvą baigiamasis koncertas.

Senovinėje aukštaitiškoje Pagulbio sodyboje, restauruotoje pagal Liaudies buities muziejaus specialistų rekomendacijas, šventės "Poezijos atlaidai Pagulby" atidarymas prasidės 14 valandą.

Ant prieklėčio, po apeigine vidukiemio liepa pasklis dainuojamosios poezijos atlikėjų kūriniai su gitarų, perkusijų ir kitų muzikos instrumentų melodijomis. Savo kūrinius atliks Vaidotas Mineikis, Jonas Bagdonavičius, Raimonda Masiulytė bei nemažai kitų žinomų atlikėjų. Kiekvienam norinčiam bus suteikta galimybė įsilieti į poezijos atlaidus ir paėmus į rankas muzikos instrumentą atskleisti savo talentus.

Rojalio kambaryje vyks poetiniai skaitymai, kuriuose taip pat galės dalyvauti visi literatūrinę plunksną įvaldę šventės svečiai.

"Šiuose poezijos atlaiduose nestigs erdvės improvizacijoms. Manau, kad ne tik žinomų atlikėjų ar poetų pavardės slepia ryškius talentus. Kartais vieni kitus galime nustebinti, atsiskleisti jei tik tam sudaromos palankios sąlygos. Pagulbis – kūrybos erdvė, todėl šiuos poezijos atlaidus kviečiu kurti kiekvieną, kuris atvyks ir norės pasidalinti savo gebėjimais ir gerumu", – sakė sodybos šeimininkas Kazimieras Jakutis.

Sodybos kluone poetas bei muziejininkas Alfas Pakėnas rengs Vaižganto jubiliejaus popietę, kurioje aktorius Ferdinandas Jakšys atliks monospektaklį "Vaižgantas". Apie šį rašytoją bei jo kūrinių moteris pasakos etnologė Gražina Kadžytė, o docentas Vytautas Kardelis atskleis jo kūrinių literatūrinį grožį.

Prie dūminės sodybos pirkios kalvis Antanas Guzelis kaitins žaizdrą ir mokys senovinio amato.

19 valandą Rojalio kambaryje, prie atvertų langų į žydintį sodą, skambės vilniečio Simono Girdzijausko "Fortepijoniniai etiudai".

21 valandą po apeigine liepa vyks K. Jakučio-Pagulbio romantiškų vakarų, skirtų Lietuvos tūkstantmečiui paminėti "Aš tą kraštą seniai bemačiau" baigiamasis koncertas. Atlikėjo kūrinius solo gitaros improvizacijomis papildys koncerno "Achemos grupė" finansų biuro vadovas Arūnas Mirinavičius, skambesio įlies pritariančioji vokalistė Simona Gabulaitė, o prozą ir eiles skaitys žurnalistė Kristina Stankevičė.

Po šio koncerto sodo gale suliepsnos Sekminių laužas, kad ištvermingiausiems poezijos atlaidų dalyviams su dainomis nebūtų šalta pasitikti ryto aušrą, skelbiamą pirmųjų gaidžių.

"Poezijos atlaidai – prisilietimas prie tikrųjų vertybių, dalijimasis širdies gerumu. Tas Sekminių šeštadienis visuomet ypatingas – kaip vaikystė, kaip Kalėdos, kaip vaiko galvos paglostymas, kaip vėjyje sklendžiantis pienės pūkas... Atvažiuokit patirti šį jausmą,  atvažiuokit į poezijos atlaidus Pagulby", – kviečia K. Jakutis.

Atvykstantiems į šventę patariama turėti pledus, kad būtų galima patogiai įsikurti ir lauknešėlius su užkandžiais, nors veiks ir krautuvėlė. Pasipuošusiųjų tautiniais drabužiais laukia Pagulbio dovanos.

Domas Jakutis
(Mob. tel. 8 621 53444)

 
 
    Atgal...